Rubriky
Uncategorized

Modré zóny na Praze 8 – konečně něco pro občany!

Fotografie byly pořízeny na území Prahy 8 v létě 2016.

Velká móda posledních let je zřizovat pro blaho občanů zóny placeného stání, tzv. modré zóny, aby mohli občané parkovat u svých domů a nikdo jiný se jim tam necpal (když si modrou zónu zřídí každá městská část, není pak KAM by mohl člověk s autem jet, ale zase se na své krásné neopotřebované auto může dívat z okna). Praha 8 se rozhodla, že nebude pozadu, uspořádala anketu mezi obyvateli, zda by o takové opatření stáli. Na sídlišti Ďáblice u pražského Ládví se většina vyslovila proti zónám, což radnice vyhodnotila jako jasný signál pro zavedení zón i v této oblasti.

Měsíc před spuštěním jsou modré zóny perfektně připraveny
Měsíc před spuštěním jsou modré zóny perfektně připraveny

Víte co, ono je tady metro a někteří mimopražští si dovolují zde zaparkovat a do centra jet metrem. Třeba pracovat (fuj, krást Pražákům práci, odplivněme si společně) nebo na úřady (ubožáci) nebo k doktorovi (když bydlí na vsi, maj si sušit byliny). Možná jste si mysleli, že to je tak trochu smysl metra, že se k němu dojede autem/autobusem a dál se pokračuje pod zemí, ale parkovacích míst je málo a je o ně boj, a proč by měl mít nějaký strejda z vesnice právo tu parkovat? Už tak sem z kdejaké řitě (k odporu místních) jezdí k metru autobusy (No fuj, po silnicích jezdí autobusy, co smrdí, třikrát FUJ!). Místním se díky metru zvedla cena nemovitostí, místní by měli mít právo přednostně metro užívat, to je nad Slunce jasné. Já vím, že trochu na pražské metro přispěli i největší sedláci, ale tak když je někdo drsný vesničan, dojde snad k metru dva tři kiláčky z nějaké klidnější zóny, když už si nemůže tuhle atrakci nechat ujít.

 

Hmyzí hotel byl obsazen nebezpečným hmyzem ze Středočeského kraje - bylo občanskou povinností jej zlikvidovat...
Hmyzí hotel byl obsazen nebezpečným hmyzem ze Středočeského kraje – bylo občanskou povinností jej zlikvidovat…

A snad se mi ani nechce hovořit o zlu jménem nájemníci bez trvalého pobytu – ti by vůbec měli být postaveni mimo zákon! Aspoň, že nemůžou parkovat za zvýhodněnou cenu, kam bychom pak přišli, kdybychom tu denně naráželi na auta těchto odporných lidí, co si neumí oběhat úřady.

Hlodavec bez trvalého pobytu v příslušné městské části - ostatní hlodavci si to s ním vyřídili a pro výstrahu ho nechali dva dny ležet na ulici
Hlodavec bez trvalého pobytu v příslušné městské části – ostatní hlodavci si to s ním vyřídili a pro výstrahu ho nechali dva dny ležet na ulici

Taky by si tu bez zón mohl každý otevřít nějaký byznys, kam by jezdili lidi převážně autem. Třeba vyhlášený svatební salón. Chtěl by tu snad někdo zpovykané nevěsty v nablýskaných mercedesech? Když můžeme mít bezva začerněné herny, kam zákazníci dojíždí ekologicky MHD nebo chodí pěšky? Fakt jsem za to ráda, jinde mi furt děti čumí do výlohy a zdržují, na hernách není nic zajímavého a (zatím) je nelákají k návštěvě.

Některé domácnosti si také dovolují mít víc než jedno auto, což se v jedenadvacátém století dá chápat skoro jako zločin. Nebo alespoň jako antispolečenskou drzost. A třeba chlap má obě auta na sebe, jo, nezdá se vám to poněkud genderově nevyrovnané? Gender rovnost je důležitá věc a modré zóny ji částečně řeší a to je moc dobře. Ženy vpřed!

A jsou dokonce lidi, co užívají auto firemní. No tak když si někdo vyjedná takovýhle extra buřty benefit, snad si taky vyjedná dvanáct litrů za parkovný, ne? Celý den si vozí zadek v autě, ono by to bylo jen pro jeho dobro, kdyby se na auto vybodnul a pěkně se občas prošel, radnici leží zdraví občanů na srdci. Sportu zdar!

No a pak sem třeba jezdí AUTEM lidi z jiných částí města za svými starými rodiči. Kde to kurňa jsme, jezdí sem metro, a jezdí až do Motola, a kdo neumí bábu odvézt metrem na vozíku přes celou Prahu, je žabař a amatér, jednou je tu důchoďák, tak ať ji ubytuje tam.

Např. na sídlišti Ďáblice by vlastně nemusel být problém rozšířit stávající parkoviště – je zde velký rozestup mezi domy, hodně zarostlých ploch, kam se chodí jen močit. Samozřejmě by to bylo na úkor zeleně a místní bezďáci by přišli o pár svých oblíbených zaodpadkovaných keřů, což by bylo pochopitelně velice asociální. Kde by jako ti lidé spali a chlastali?

Ležení v městské zeleni
Ležení v městské zeleni

Fór je taky v tom, že parkovacích míst je zřejmě méně, než rezidentů, takže dříve mohli v neděli večer hledat parkovací místo zadarmo, kdyžto teď ho budou hledat s vědomím, že za tuhle kratochvíli zvanou MARNÉ OBJÍŽDĚNÍ SÍDLIŠTĚ zaplatili. Nicméně zvýhodněnou sazbu.

Bodláky - zeleně je třeba si vážit!
Bodláky – zeleně je třeba si vážit!

Ještěže ve vedení městské části sedí samí uvědomělí lidé, kteří se umí o blaho občanů postarat! Blaho občanů by bylo ztraceno, kdyby na ně jejich radní nevyslali bonzovací kamerové auto. Geniální investice! A ještě zbydou prachy na akci VAJGL PRO KAŽDÉHO – nový sociální program pro občany bez domova.

S pilotní částí sociálníhoho programu VAJGL PRO KAŽDÉHO se můžete setkat u každé lavičky
S pilotní částí sociálníhoho programu VAJGL PRO KAŽDÉHO se můžete setkat u každé lavičky
S pilotní částí sociálníhoho programu VAJGL PRO KAŽDÉHO se můžete setkat u každé lavičky
S pilotní částí sociálníhoho programu VAJGL PRO KAŽDÉHO se můžete setkat u každé lavičky

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *