5 jednoduchých způsobů, jak levně zabavit děti navzdory sychravému podzimu – a hlavně venku

Kaštan

Kaštan

Podzim je v plném proudu, otvírací dobu v obchoďácích nám zregulovali, a doma děti kreslí na nábytek, šplhají po kuchyňské lince a vyžadují NĚJAKOU ZÁBAVU, protože jak už to u dnešní (jó, za našich mladých let…) generace bývá, neumějí se zabavit samy (respektive umějí, ale vysvětlujte jejich hry sousedům, že…).

Na hřišti už to není ono, děti tam sice vydrží dlouho, ale chudák matka, po hodině rytí ve vlhkém písku a pošlapávání pod klouzačkou je zralá tak na dva svařáky. Mám proto 5 záchytných aktivit, které teď na podzim provozujeme častěji než obvykle. Není to žádná velká inspirace, ale věřte nebo ne, po prokojené noci (něco jako prochlastaná noc, akorát, že ráno musíte vstát a být ready, děti nemůžete zatáhnout jako přednášku a děti také nemají sick days – a pokud mají, tak to teprve stojí za to!) člověk děkuje bohu, že si na ně vzpomněl…

#1 Křídy

Divoká řeka s dravou rybou

Divoká řeka s dravou rybou

Je-li sucho, s křídama se dá nakreslit opičí dráha, Amazonka plná krokodýlů i nádraží s mašinkami. Křídami se dá pokreslit celé sídliště.

 

 

 

 

#2 Balónek a hopík

Hopíky

Hopíky

V kočárku vozíme balónek menší velikosti, aby do něj mohl kopat i někdo, komu nejsou ještě dva roky, aby ho zvládl vyhodit do výšky, a aby (příliš) nebrečel, když mu spadne na hlavu. Míč zachrání nejedno odpoledne (pokud nespadne do jezírka s kachnama…).

Miluju také hopíky, jsou lepší než obyčejné míče, vysoko skáčou, dají se pouštět z klouzačky, ze schodů… Snadno se však ztratí, a kdo nemá náhradní, koleduje si o VELKOU SCÉNU NA CELÉ SÍDLIŠTĚ.

#3 Bublifuk

Bublina

Bublina

Bublifuk se nepije a nevylévá. Když děti pochopí tato dvě pravidla, je vyhráno.

#4 Kaštany

Geniální použití kaštanů z naší školky...

Geniální použití kaštanů z naší školky…

Z kaštanových zvířátek, která se tvoří tak, že se do kaštanů dělají nějakým ostrým bodavým předmětem díry, jsem měla respekt. Ale kaštany se dají sbírat i tak. Můžete je pak dát někomu darem, třeba strejdovi. Kdo trvá na zvířátkách, nechť se inspiruje naší školkou a dělá šnečky – z modelíny se vytvaruje tělo a z kaštanu se přidělá boudička.

Akorát bacha, kaštany v zavřené plastové krabičce zplesniví. Ověřeno experimentálně.

#5 Vyťapávání louží

Prší-li, je mokro, a nálada doma klesá k bodu mrazu, je třeba natáhnout nepromokavý oděv z Lidlu a jít se máchat v loužích. Zaručeně nejlepší zábava.

Demar dětské holínky Stormic LuX PRINT i lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Doporučuji nepromokavý oděv i pro dospělé. Možná vás v outdoorové pláštěnce a holinách uprostřed města vyfotí na Módní peklo, ale zase přežijete ve zdraví. A z mateřský se na nemocenskou nechodí, to mi věřte!

…a bonus na závěr…

Podzimní bonus...

Podzimní bonus…

… jsou samozřejmě psí hovínka schovaná v listí, která všechny tyto aktivity doprovázejí.

V listí hovínka nejsou vidět, myslí si majitelé pejsků, a mají pravdu… Bohužel.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Picture Of A Penis Getting Hard|Best Way To Slim Your Face|Cbd Hemp Oil Australia 2018