7 tipů, jak zaměstnat rodiče na mateřské aneb vy stále nemáte lidi?

Nemáte lidi a zoufale je nemůžete najít?

Chcete vědět, která skupina lidí je v Česku ještě nepřebraná? Kde najdete vzdělané, jazykově vybavené lidi se znalostmi, které potřebujete?

Na mateřské a rodičovské dovolené.

Rodiče na rodičovské dovolené jsou velmi specifická dosud nepřebraná skupina zaměstnanců, kterým ovšem musíte jít naproti. A věřte, že pokud jim naproti půjdete, můžete získat kvalitní materiál. Rodičovská dovolená netrvá věčně. Zapracujete-li si zaměstnance během této doby, můžete získat kvalitního člověka, který vám neprchne na roční stáž do Austrálie, ani si nepůjde dělat doktorát do Amériky. Tedy alespoň s menší pravděpodobností než třeba student čtvrtého ročníku.

Work-life-balance

Work-life-balance

Jak je přimět rodiče na rodičovské pracovat?

Fór je jenom v tom, že rodičovi malých dětí musíte nastavit specifické podmínky (pokud o ně samozřejmě stojíte…). Protože myslet si, že psát marketingově vděčné statusy na Facebook nebo vyplňovat objednávky na kancelářské potřeby je společensky přínosnější než vychovávat vlastní děti, je přinejmenším zvláštní.

Co tedy pro zaměstnance-rodiče udělat, aby obětoval pár hodin svého času a šel se realizovat k vám? Aby pro něj práce byla zpestření i příjemným přivýdělkem?

Jako zaměstnaná matka 3 dětí ve věku 1, 3 a 5 let vám poradím...

#1 Začněme inzerátem…

Hledáte zaměstnance na zkrácený úvazek, myslíte si, že jste ochotni ve všem vyjít vstříc, a přesto se k vám hrnou pouze studenti? A jak vypadá váš inzerát? Pokud slibujete mladý kolektiv, teambuilding každý pátek do pozdních hodin nebo v inzerátu tykáte (jsi nadšený, mladý, plný energie a chceš získat praxi v oboru? Přidej se k nám!), rodiče to může odradit… Mezi řádky tak nějak vytuší, že nejsou vítáni

#2 Nabízejte adekvátní benefity

Jsou benefity, které mě jako matku fakt odradí. Mezi ně patří neomezený vstup do fitka. Mám 3 malé děti a práci. Kdy bych jako chodila do fitka?! Možná v pracovní době, bude to OK?

#3 Zkrácený úvazek je opravdu zkrácený

Nepožadujte po někom, koho platíte za 8 hodin týdně, aby odvedl práci, kterou zaměstnanec na plný úvazek odvede za 20 hodin.

#4 Home office aneb všeho s mírou

Časy, kdy práce byla fyzicky vázaná na jedno místo, jsou dávno pryč. Pokud nabídnete home office, počítejte s tím, že rodič nebude k dispozici nonstop. Možná, že na hřišti zvedne telefon, ale jakmile se bude schylovat k bitvě o houpačku, zavěsí.

#5 Nastudujte si legislativu…

Nastudujte si aktuální legislativu a buďte při oslovování rodičů informovaní. Smí rodiče při braní rodičovského příspěvku pracovat? A co musí oznámit původnímu zaměstnavateli? Řada lidí nějakou práci vzdá, když si nejsou jisti, zda kvůli pár šlupkám (které dají stejně chůvě), nepřijdou o rodičovský příspěvek.

#6 Zaplaťte je

Ne, neděláte jim milost. Vlastně je okrádáte o jejich čas s rodinou. Pamatujte, že i rodičům malých dětí se musí práce vyplatit finančně. Je fajn, když je výplata vyšší než náklady – a náklady bývají navýšeny zejména o hlídání.

#7 Děti jsou občas nemocné a tak…

Počítejte s tím. Nejprve rodiči malých dětí dejte práci, která když se neudělá přesně v pátek ve 21:47, nic se nestane. Časem třeba budete překvapeni… Buď mile nebo nemile 😊

A nebojte se. Skočte po rodičích dřív, než to udělá konkurence!

Máte relevantní připomínky? Ráda text doplním. Tak nám napište! Na Facebook, na LinkedIn nebo do komentáře!

PS: Že kecám? Ne, pokud si myslíte, že kecám, asi se jen pohybujeme v jiných sociálních bublinách. Až se tedy rozhodnete, že potřebujete jadernou inženýrku s perfektní znalostí finštiny, obraťte se na mě. Zkusím vám nějakou najít mezi matkami sedmi dětí. Na sedminový úvazek…

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Kegel Exercise While Stretching Penis|Dietary Supplement Pills Used For|San Pedro Stores Cbd Gummy Bears