A co tam máte dál? Na vlně zábavy pro naše děti…

Navštívili jsme s dětmi zase jedno muzeum oplývající exponáty pro děti. Hrozně se mi tyhle expozice líbí. Na všechno se dá sáhnout, něco se mačká, něco bliká, něco svítí, tu zabučí kravička, tam se vymočí ovečka, vedle zase bača zapíská na prsty, Jupiter se otočí kolem Slunce, povodeň zaplaví údolí, barevné balónky vypadnou z trychtýře…

…no prostě zábava a poznání se dnes na místech určených dětem servírují plnými hrstmi.

Moderní muzeum je hřiště i laboratoř zároveň...

Moderní muzeum je hřiště i laboratoř zároveň…

Jak jsem řekla; jsem nadšená. Někdy je to ale poněkud únavné. Děti si nestoupnou k Jupiteru a nepočítají jeho obvodovou rychlost. Zuřivě mačkají tlačítko, zda Jupiter neudělá ještě něco. Čekají, jestli nevybouchne a nezačnou z něj lítat čokoládová lízátka.

Nic to nedělá? A co tam je dál?

Když se Jupiter pouze dál líně otáčí kolem vlastní osy a kolem Slunce, běží děti dál. Mačkat další tlačítka, dotýkat se interaktivních tabulí, bušit do podlahy hlavou, olizovat zrcadla, přelézat židle – prostě zkoušejí, co to udělá. Co se stane, když…

Nekonečný přísun zábavy

Tohle je jejich svět. Lunaparky, kde stisknutím tlačítka nebo olíznutím zábradlí spustí další a další výbuch zábavy, poznání, hýbátek a akce.

A už je toho dost!

Opravdu tahle místa miluju. Jen někdy mám pocit, že už toho bylo dost. Že se chci na chvíli s dětmi zastavit, ukázat jim, že jsou i vitríny, do kterých se nebuší, do kterých se jen zírá, že není nutné celý den běhat od čerta k ďáblu, a že je ten nekonečný tok zábavy možné trochu utlumit.

Tak trochu klidnější místa…

Proto vám také tady na blogu přinášíme kromě zábavných cílů i tipy na místa, kde se JENOM pohoupete na provaze, kde si JENOM natrháte třešně, nebo se prostě JENOM projdete. Zdá se to být obyčejné. Ale jak si člověk zvykne se jednou bavit, občas je těžké se zase zastavit.

...a tekhle se na něm dá létat!

…a tekhle se na něm dá létat!

Pokud se stejně jako my někdy rádi bavíte intenzivně, a někdy zase klidněji, sdílejte s námi své tipy ve skupině na Facebooku. Těšíme se na inspiraci!

You may also like...