Bebe sušenky vs. speciální sušenky pro děti od 6 měsíců

Už dlouho přemýšlím, k čemu existují některé výrobky pro malé děti; např. speciální sušenky. Chápu tedy, k čemu rvát děti sušenkama; aby byl chvíli klid, třeba v autobuse je to opravdu výhodné, když dítě místo řevu chroupe sušenku. Moje děti také milují návštěvy, které jim tyhle sušenky nosí. Někdo bez nich nesmí ani překročit práh. Ale v čem je ta hlavní výhoda dát jim sušenky pro děti a ne rovnou sušenky pro dospělé. Samozřejmě kromě obrázku medvídka na obalu.

Cena dětských sušenek je téměř trojnásobná… náhodně jsem vybrala dvoje sušenky a našla si jejich složení; žádný výrazný rozdíl nepozoruji… Ok, v některých dětských sušenkách jsou narvané vitamíny, nicméně nejsem si úplně jistá, zda chci, aby zdrojem vitamínů pro moje děti byly sušenky… Doufám, že záhadu brzy vyřeším. Nerada bych své děti krmila nějakými zlými sušenkami, když existují ty hodné!

Sami můžete posoudit, zda vidíte nějaký rozdíl:

Opavia BeBe Rodinné jemné sušenky s máslovou a vanilkou příchutí s celozrnnými cereáliemi 130g

Cena na iTesco: 14,90 Kč

Cena za 100g: 11,5 Kč

Opavia BeBe sušenky jemné, 130g lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Pšeničná mouka 55,9 %, Cukr, Celozrnná pšeničná mouka 16,6 %, Ztužený rostlinný tuk, Pšeničný škrob, Kypřicí látky (E 503, E 500), Emulgátory (E 472e, sójový lecitin), Jedlá sůl, Aromata (vanilkové, máslové), Směs vitaminů a minerální látky (vitamin E, vitamin B1, hořčík), Sušené mléko odstředěné, Regulátor kyselosti (kyselina citronová), Látka zlepšující mouku (E 221) Může obsahovat stopy vajec a jader ořechů

Obsahuje : Lepek, Pšenice, Mléko, Oxid siřičitý/siřičitany

Může obsahovat : Vejce, Ořechy

Sunárek Vanilkové sušenky pro první zoubky 175g 6+

Cena na iTesco: 49,90 Kč

Cena za 100 g: 28,5 Kč

Hero Sunarka dětské sušenky 175g lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Pšeničná mouka 47,8 %, Cukr, Pšeničný škrob, Palmový olej, Sušená syrovátková bílkovina (z mléka), Uhličitan vápenatý, Kypřicí látky (hydrogenuhličitan sodný), Přírodní vanilkové aroma, Thiamin (vitamin B1)

Může obsahovat stopy lískových oříšků, mandlí a vajec.

Závěr

Mezi “obyčejnými” sušenkami pro dospělé a speciálními sušenkami pro děti není, co se týče složení, žádný závratný rozdíl. Pokud se domníváte, že krmením dětí “speciálními dětskými” sušenkami děláte pro své děti něco “speciálního”, zřejmě jste podlehli marketingu výrobce…

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Instant Libido Booster Food|Adepax Diet Pill|Cbd Oil Strains Without Thc