Česká pošta – Vánoční on-line pohlednice nejen pro babičku

Možná nemáte rádi Českou Poštu, z některého z následujících důvodů:

  • Nutí vašim prarodičům produkty, které nepotřebují; pojištění, půjčky, losy a možná i předplatné na hřbitově (kdo ví) i když si přišli jen pro svůj pravidelný měsíční dobírkový balíček s ponožkami, rybím olejem či žiletkami
  • Doručuje VAŠE balíčky sousedovi, kterého jste před třemi lety vytopili, a od té doby se mu vyhýbáte jako čert kříži

    Balík do ruky...

    Balík do ruky…

  • Nechá vás celý den čekat doma na Balík do ruky, aby vás následně informovala výzvou ve schránce, že pokus o doručení nebyl výjimečně uskutečněn…
  • Ztrácí vaše zásilky a je jí to fuk

Možná už si necháváte posílat balíčky z e-shopů pouze alternativními dopravci a s Českou Poštou už nic mít nechcete.

Možná ale patříte mezi lidi, co mají za příbuzné lidi bez Facebooku, a s příchodem vánočních svátků se od vás očekává, že jim zašlete pohlednici. Od prvního prosince pak přemýšlíte, kde sehnat známky, obíháte trafiky, zjišťujete, že známky nikde nemají, a po shlédnutí obří fronty u pošty, která každý den narůstá o kilometr (na konci fronty již není vidět, že všechny přepážky jsou celý prosinec zavřené a lidi na začátku zase doufají, že přeci už brzy otevřou, když už vyčekali až sem, nepůjdou domů!), se rozhodnete těch 256 km k vaší babičce do schránky po D1 raději ujet a přání doručit sami.

Česká Pošta vymyslela službu „Pohlednice on-line“. Za 25 Kč nahrajete fotku, napíšete text, pošta pohlednici vytiskne a doručí do schránky (poslední krok samozřejmě dle nálady doručovatele – pokud je váš doručovatel analfabet, máte prostě smůlku). Před blížícími se vánočními svátky by se někomu tato informace mohla hodit.

Vaše vlastní pohlednice

Vaše vlastní pohlednice

Ač se to zdá jako sci-fi, dá se dokonce platit kartou. V IT oddělení ČP měl někdo zřejmě nějakou světlejší chvilku a naprogramoval tuto zajímavou službu (omylem asi vzali na pozici programátora někoho, kdo umí programovat, snad už ho ale vyhodili). I když Hausmann patří mezi ty osoby, co si raději fotografii nechají vytisknout a osobně jí babičce donesou do schránky, než by dopřáli České Poště výdělek, službu jsem vyzkoušela. A všechny pohlednice došly! Můžete takto posílat pohledy i z ciziny – za české ceny; a to se vyplatí!

Česká Pošta mě nadchla ještě jednou vychytávkou; na naší poště mají lidi s kočárkama přednost – mohou si vytisknout lísteček s invalidou. Což je super a vymyslela jsem si hned byznys plán pro své předvánoční podnikání. Plánuji postavit se s kočárkem před poštu a zapůjčení zpoplatnit – vyzvednutí zásilky se spícím miminkem bude za stovku, se řvoucím za dvě stovky (když vám řve dítě, lidi tolik neremcají, že jste je předběhli). V předvánočním čase očekávám zisk tak deset dvacet táců denně. A klidně se můžete přidat, myslím, že nebudu schopna uspokojit všechny zájemce. Akorát nevím, kam na kočár přidělám pokladnu k EET.

A co vy a pošta? Kolik mi dáte za půjčení kočárku? Pro čtenáře blogu bude samozřejmě sleva!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.