Co si sbalit do porodnice – seznam nejdůležitějších věcí

Tašku do porodnice byste si měla zabalit včas, abyste nezapomněla na nic důležitého. Bohužel české matkoweby lžou a jen od sebe opisují seznamy různých nesmyslů, které vám buď v porodnici dají, nebo vám při nejhorším může někdo donést.

Co by tedy zavazadlo do porodnice mělo obsahovat? Základem je jídlo, protože české zdravotnictví sice předstírá, že vám dá najíst, ale opak je pravdou. Na samotný porod je dobré se vybavit něčím nenápadným pro případ, že se nějaká nerudná sestra rozhodne upřít vám během kontrakcí tekutiny a stravu. Třeba hroznový cukr schováte do podprsenky.

Kofein nebo jiné povzbuzující drogy (pochopitelně legální) se také mohou hodit. Ne pro matku, to dá rozum, ale pro personál. Ten bývá v českém zdravotnictví přetížený – taková třetí operační dvanáctka v kuse se na schopnostech člověka projeví dost negativně. Pokud se vám zdá, že doktor i s instrumentářkou během císařského řezu usínají, ačkoliv narkózu jste dostala vy, vytáhněte tabletky a narvěte jim je do chřtánu. Nechtějí-li, dejte jim ochutnat jejich vlastní medicínu – prostě prohlaste, že když to nesnědí, zemře jim dítě a sami vykrvácí (musíte se tvářit vážně a pokyvovat důležitě hlavou) – ve stavu silné nevyspalosti vám uvěří.

Dále si nenechte odnést boty a v chladnějším období bundu. Nepodléhejte tlaku sester, že vám má manžel obuv vzít domů, že až pro vás pojede, že vše donese. Už nikdy byste uvedené věci neviděla a z porodnice byste jela v lepším případě v ponožkách (věřte mi, mám své zkušenosti). Obzvlášť to platí pro prvorodičky, které nechtějí ztratit iluze o spolehlivosti svého partnera.

Na samotný pobyt se hodí mikrovlnka, abyste si měla kde ohřívat donesené pokrmy. Bohužel tento přístroj váží okolo 14 kg a také není nejmenší, tudíž se nezdá být úplně praktický. Alternativa je rychlovarná konvice v provedení mini. Ohřejete díky ní párky nebo si zalijete kus-kus či čínskou polévku. Vím, není to úplně dieta pro kojící matky, ale pořád lepší než ňamka z Aramarku. Také si můžete objednat jídlo z vaší oblíbené restaurace, proto nezapomeňte kontakt, wi-fi na porodním sále ne vždy funguje.

Nezbytnou věcí je toaletní papír. V nejedné porodnici si oddělení nákupu myslí, že OXYTOCIN je značka toaletního papíru. Objednávají proto stále dokola dle tohoto zavedeného systému. Personál pak neví, co s tím, proto také občas do rodiček rvou OXYTOCIN horem dolem nehledě na přirozené procesy – nemějte jim to za zlé. Bohužel, v nákupu nezmění dodavatele jen tak pro nic za nic, proto, když OXYTOCIN dojde, objednají tenhle super toaleťák zase, když se tolik osvědčil.

Dále doporučuji vybité baterky do ovladače a předem nastudovat, jak rozladit televizi. To pro případ, že se ocitnete na pokoji vybaveném televizí s fanatičkou do nějakého luxusního seriálu. Taková Ulice dvanáct hodin po komplikovaném porodu nemusí všem udělat dobře.

Pokud vám zbylo místo ve vašem lodním kufru, přibalte i běžně doporučované potřeby jako kartáček, ručníky, vložky či mýdlo. Nezapomeňte ale HLAVNĚ dokumenty a přesná data o vaší menstruaci a předporodní váze, protože bez informací a správně podepsaných papírů bude speciálně vyškolený personál držet dítě uvnitř v břiše, dokud své chyby nenapravíte bez ohledu na jakákoliv doporučení WHO!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.