Cvičení se třemi dětmi – mamablog pro maminky, které vahají nad třetím dítkem

Když jsme měli první dítě, připadala jsem si drsná, že s ním chodím na cvičení. Zatímco holčičky v malých dresíkách cvičily, moje dítě je vybíjelo velkými gymnastickými balony.

Když jsme měli dvě děti, připadala jsem si na cvičení pro rodiče s dětmi ještě o něco drsněji. Zatímco jiné děti cvičily, moji chlapci se snažily rozšroubovat švédskou bednu.

Nyní chodím cvičit se třemi dětmi. Jde to? Jasně. Vůbec se toho nebojte, pokud nad něčím podobným váháte!

Musíme dorazit tak o hodinu dřív, aby se děti stihly napít, vyčurat, převlíknout, poprat, vydloubat si nudle z nosu, ošetřit drobná poranění a přeskládat ostatním boty v šatně. Pokyny musím vydávat přesně, neboť větu: “Svlíkejte se!” si interpretují jako pokyn ke kompletnímu vysvléknutí.

Na cvičení spolupracují. Spolu. Pokud jde o rozmontování lavičky nebo rozebrání překážky, jsou jedna ruka.

Některé cviky pro malé děti se odehrávají na matce. Třeba letadlo. Na holeně si dáte dítě a zvednete ho. Zatímco ostatní si zvedají své desetikilové dívenky, já musím vynést k nebi celou čtyřicetikilovou flotilu.

Když jsou ve vzduchu, obvykle se servou, spadnou a řvou. Když mi spadnou na brýle nebo na zuby, řvu také – obojí má značnou hodnotu.

Recitace básní je také součástí akce. Moje děti buď nerecitují, nebo recitují něco úplně jiného, případně se rvou. Hausmann odmítá na cvičení chodit, protože se recitace bojí. Asi zamlada nesoutěžil v Pražském vajíčku nebo co…

Reprodukované písně z přehravače hoši vypínají, přepínají a občas pustí na plný koule. Všichni na mě soucitně koukají.

Výhoda toho mít tři děti je, že lidé se ke mně chovají lépe, než když jsem měla jedno. Někteří soucítí, jiní se pobaveně smějí, když se snažím držet každou rukou jedno dítě, a zjistím, že ruka je pouze párový orgán.

Jestli váháte, zda zajít se třemi chlapečky na cvičení rodičů s dětmi – neváhejte! Nepokecáte si o nejnovějších trendech v oblasti kaší, biobylinek na posílení imunity, ani hydrofilních univerzálních textilií k přikrývání dětí na odpolední spánek.

Ale užijete si to! Stanete se slavní a všichni vás budou na ulici poznávat.

You may also like...

2 Responses

  1. Miniškolka says:

    Hausmann je kapitola sama o sobě, dělejte to, čemu věříte! 🙂

  2. Hausfrau says:

    To jednoznačně!

Leave a Reply

Your email address will not be published.