Den na dovolené s dětmi

Hodně věcí se změní po narození dětí, to mi věřte. Jednou z těch věcí je dovolená. Jasně, máme teď blog plný super tipů, kam se s dětmi vydat. Možná to z fotek dokonce vypadá, že na těch výletech nemáme mastné vlasy, kruhy pod očima a z ostudy kabát. Ale mohu vám garantovat: Taková dovolená s dětmi, to je jiné kafe, než cestování za svobodna. I my na ní míváme dny, které vypadají takto:

Budíček? 4:20

Ráno začíná dřív, než by si průměrní Češi na dovolené přáli. O mnoho (hodin) dřív. Matka vůbec neprojevuje radost, že její miminko už ovládá první větu. Věta zní: “Máma, NE!” a znamená: “Matko, nespi!” Miminko při ní prstíčkem nadzvedává matce oční víčko. Velmi hrubě.

Ráno je také nejlepší čas pro pořádnou rvačku. Zatímco rodiče se v koupelně hádají, kdo má větší právo schovat se před dětmi na záchod, děti si vyřizují účty ručně. Matka se s otcem nepere jen proto, že si není jistá, že by jí kousnutí do lýtka neoplatil levým hákem.

Při snídani děti ruší ostatní ubytované hosty (ať už probíhá snídaně ve společných prostorách nebo ne…). Svobodné páry při tom řevu přechází veškerá chuť na romantické chvilky. Protože – co kdyby se zadařilo, že?! Zatímco mladé ženy pro jistotu zapíjejí již druhou pililku, mladí muži se pomocí on-line kalendáře objednávají na vasektomii.

Ten batoh taky potáhneme?!

Při odchodu na výlet se otec diví, na co jsou potřeba všechny ty věci. Přes velké protesty matky polovinu zavazadel nechává doma.

Je-li nutné popojet autem, děti cestou řvou, zvrací a polévají se pitím. Chce se jim čůrat. 1 minutu před cílem usínají a odmítají se vzbudit.

Zpruzelé děti vystupují z auta jen velmi neochotně. Chtějí chovat a svačit. Nechtějí na výlet. Ptají se, kdo vymyslel, že půjdeme na výlet a nadávají. Rodiče přemýšlejí, kde děti všechny ty výrazy pochytily.

Kde jsou pláštěnky?

Na výletě začne pršet. Otec se diví, kde jsou pláštěnky. Matka se vzteká, že je otec nechal doma. Děti ječí, že prší a odmítají se schovat pod strom.

U oběda v místní restauraci zmoklé děti rozlévají džus. Poté ječí, že si rozlily džus. Ptají se číšnice, proč se tam vaří samá hnusná jídla. Štamgasty identifikují jako místní bezďáky a ubozí rodiče se raději vzdají poobědové kávičky, nechají obsluze tučné dýško a doufají, že si na ně nikdo nepočká za rohem s puškou nebo jinou zbraní.

Po obědě se pokračuje lesem. Děti ječí, že mají hlad. Svačinu (6 jablek, 7 tyčinek, kilo meruněk a 2 chleby) však už spořádaly. Záchranou je lesní ovoce. Děti si matlají borůvky po těle tak, že budou večer muset být louhovány v citronádě. Potkají-li cestou jiné děti, rozhodnou se, že cizí dítka zbijí. Bez ohledu na počet a věk.

V lese se nadále strhne bitva o to, kdo rozdupne jedovatou houbu. Matka se snaží bránit muchomůrku vlastním tělem. Úspěšně. Bohužel pouze proto, že se nejstarší dítě rozhodlo, že se toxicita plodnice ověří na nejmladším členovi výpravy.

Kolikrát mám říkat, abyste se neryly v hovnech???

Vysvobozením z lesních radovánek je rozlehlá louka. Plná kravinců. Rodiče musí napnout všechny síly, aby děcka odtáhli pryč.

Po návratu do penzionu nachází matka dětem klíšťata. Vyoperování nebezpečného hmyzu přenechává otci, zamkne se na wc a odmítá vylézt. Otec musí nevšední zážitek zapít pivem. Chvilku nepozornosti děti využijí k tomu, aby si namalovaly na tělo další klíšťata černou fixou.

My máme klíšťata, heč!

Při interakci s ostatními hosty se děti chlubí klíšťaty. Cizí matky slabších povah šílí.

V kolik hodin děti večer usnuly si rodiče po tomto dni nepamatují. Otec to zalomil u čtení pohádek, matka u kojení, ale dle stížností ostatních hostů to byla dlouhá pařba…

Nejlepší dovolená s dětmi? Bez garance…

Takže pokud se necháte ovlivnit tímto blogem a pořídíte si třetí dítě (HAHAHA) nebo se vydáte na nějaký pěkný výlet, neobviňujte nás. To, že vaše děti píchla vosa do břicha, v noci jste se nevyspali, protože děti chrápaly a prděly, nebo jste se museli poprat s cizími rodiči o elektrické autíčko, není naše vina. Je to přirozená součást rodičovství. Jako zkušený rodič musíte tu vůni dětských zvratek číst mezi řádky i na tom nejvíc sluníčkovém blogu. Pokud ne, je čas na další dítě. Rozmnožování zdar!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.