Den na mateřské dovolené – pro mateřstvím nepolíbené

Pro nezkušené je to veliké překvapení, ale maličké miminko neumí skoro nic. Neumí chodit, mluvit, sedět, spát celou noc, ani si číst, ale neumí i mnohem důležitější věci, které si možná myslíte, že miminka dělají. Neumí chytit chrastítko, neumí se na dívat na jeden předmět, neumí se smát, dokonce ani netuší, že má ručičky a nožičky (ty postupně objevuje, vzhledem k tomu, že jsou k němu přirostlé, nedají se jen tak zahodit a občas se hodí, k poškrábání tvářiček nebo místo dudlíku)!

Lamaze malý mazlíček Lev lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Den s miminkem pak vypadá následovně:
Ráno se miminko vzbudí; vyžaduje nakrmit. Nakrmit vyžaduje hlasitě, protože ŘVÁT JAKO TUR patří mezi těch pár věcí, které miminko umí, jen co vystrčí hlavu z mámina bříška.
Miminko se musí přebalit, protože je počurané a pokakané.
Miminku se musí umýt prdelka ve dřezu, protože miminko je pokakané až za ušima. Mytí prdelky v TEPLÉ (!!!) vodě má miminko rádo (to se pozná tak, že neřve jako tur).
Miminko se musí osušit. Během sušení se miminko občas počurá. Miminko-chlapeček si umí počurat hlavu. Umí také počurat hlavu všem okolo. Dále umí střílet stolici rychlostí 140 km/h do vzdálenosti 2 metrů do všech směrů. To je třeba brát na zřetel.
Miminko se občas musí převléknout do čistého, protože plenka to nezvládla (přes přechod na větší velikost plenek a všechno to, co znáte z reklamy). Začíná se novou plenou z výše uvedených důvodů.
Miminko je značně nervózní, protože ono chce krmit, ne přebalovat a už vůbec nechce nechávat si přetahovat nějaké čisté hadry!
Po přebalení a převlečení do čistého jsou občas slyšet charakteristické zvuky pro vyměšování značící fakt, že celá předchozí snaha byla marná.
Následuje kojení. To má miminko rádo. Při kojení miminko vydává hltavé zvuky. Po kojení se miminku utře obličej (celý od mléka) a nechá se odkrknout. Během odkrkávání miminko rádo zvrací osobě, která ho drží, na záda (nebo jinam).
Následuje 30 minut zvýšeného rizika zvracení (to neznamená, že po 30 minutách nehrozí žádné riziko!).
Po kojení se matka může nasnídat. Snídá se jednoruč, zatímco miminko zvrací, dáví se mlékem a občas si pročurá plenu.
Do dalšího kojení chybí 2-3 hodiny.
Během nich miminko někdy spí. Spánek vyžaduje v náručí. To se pozná tak, že v jiné pozici ŘVE JAKO TUR. Občas vyžaduje zacpat ústa dudlíkem. Všem, co nemají děti, a myslí si, že nebudou dávat svému dítěti dudlíka, protože s ním děti vypadají jako blbci (nebo z jiného důvodu), vzkazuji: HAHAHAHA, pusťte si 30 x za sebou toto: http://www.youtube.com/watch?v=vcMu9ScbzBA.
Někdy dítě nespí. Vyžaduje pozornost (to se pozná tak, že pokud nemá pozornost, ŘVE JAKO TUR).
Toto pokračuje, dokud dítě nezačne vyžadovat další krmení. Nejdříve přebalit (občas lze vynechat, pokud bylo nutno přebalit během pauzy mezi krmením). Přebalení znamená všechny akce popsané výše, včetně střílení hovínek do okolí (lze zamezit zkušeným vytušením, že dítě ještě tlačí).
Poté kojení, krkání, zvracení, oběd pro matku (jednoruč).
Procházka. Na procházku se musí vyjít včas, neboť dítě s dalším krmením NEPOČKÁ!!! V kočárku se dítěti líbí a neřve. Pokud se ovšem člověk nezastaví, což znamená méně houpání. Boje s oblékáním/svlékáním se dají přežít. Po procházce opět maraton přebalení/mytí/kojení, další aktivity dítěte (které se sestávají ze spaní V NÁRUČÍ, řvaní, prdíků, atd., protože, připomeňme si, dítě prozatím nechápe ani tu nejjednodušší hru sestávající se z pozorování chrastítka).
Vše se opakuje, dokud nepřijde manžel z práce. Tatínka vítá dítě ŘEVEM (nic jiného neumí). Dále ho pozvrací, někdy pomočí. Mezi večeři a další kojení/přebalování atd. se musí vejít koupání (občas možno vynechat). Koupání se dítěti líbí (jak již víme, pozná se to tak, že NEŘVE) JAKO TUR). Příprava na koupání a sušení se miminku nelíbí! Miminko také neví, že pokakat se mělo PŘED koupáním.
Následuje utužování vztahu s otcem – matka má čas osprchovat ze sebe zvratky atd. Jakmile je otec zničen, protože už neví, co by zkusil, aby se dítě uklidnilo, předá ho zpět matce, která si (po přebalení/kojení) jde lehnout, aby se v posteli pokusila v pauzách mezi kojením/přebalováním vyspat. Podmínkou je přesvědčit dítě, že chce spát ve své postýlce, což někdy pochopí poté, co se mu 56x nandá vyplivnutý dudlík. Noční ticho dále ruší, když někdo zapomene vypnout během kojení monitor dechu.
Být rodičem je krásná věc. Člověk se naučí věšet prádlo zubama (v rukách má dítě), jíst jednou rukou (druhou drží dítě), vařit a zároveň zasunovat dudlíka zpět do úst miminka, přebalovat rychlostí blesku, utírat zvratky s úsměvem a psát na klávesnici a zároveň houpat dítě a udržovat pozici dudlíka. Začne si také vážit rodiny, která občas pohoupe za něj, i manžela, který uvaří večeři. Být rodičem je ale skvělé hlavně proto, že máte to nejkrásnější a nejúžasnější děťátko na světě!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.