Dětské mléčné kaše bez palmového oleje – kojenecká výživa

Zaujalo mě složení mléčných kaší určených pro kojence; obsahují palmový olej. Nejsem úplně zastánce myšlenky, že řepku cpeme do nafty a olej do jídla si vozíme z tramtárie. Hledala jsem mléčnou kaši bez palmového oleje – napsala jsem výrobcům dětské výživy dotaz na Facebook.

Hami a DM drogerie mi doporučili nemléčné kaše. Sunaru to trochu trvalo a pak mi na rovinu napsal, že žádnou takovou kaši v nabídce nemá. Nutrilon mi doporučil nemléčnou kaši Hami . HiPP přidal vysvětlení, proč se do kojencké výživy míchá směs olejů– ti jako jediní mi mléčnou kaši bez palmového oleje nabídli.

Jedná se o kaši:

HiPP Kaše BIO mléčnoobilná První kaše pro kojence 500g lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

A jakéže je vysvětlení – proč se přidává do kojeneckých mlék palmový olej? Myšlenka (alespoň oficiální) kupodivu není „vzít nejlevnější olej na trhu a mrsknout ho tam“, jde ale o složení – o kombinaci různých mastných kyselin v takovém poměru, aby co nejvíce odpovídal složení mateřského mléka.

You may also like...

1 Response

  1. December 31, 2015

    […] Ze života u Ďáblického háje Hausfrau a Hausmann Skip to content HomeO nás ← Dětské mléčné kaše bez palmového oleje – kojenecká výživa […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.