Dětské mléčné kaše bez palmového oleje – kojenecká výživa

Zaujalo mě složení mléčných kaší určených pro kojence; obsahují palmový olej. Nejsem úplně zastánce myšlenky, že řepku cpeme do nafty a olej do jídla si vozíme z tramtárie. Hledala jsem mléčnou kaši bez palmového oleje – napsala jsem výrobcům dětské výživy dotaz na Facebook.

Hami a DM drogerie mi doporučili nemléčné kaše. Sunaru to trochu trvalo a pak mi na rovinu napsal, že žádnou takovou kaši v nabídce nemá. Nutrilon mi doporučil nemléčnou kaši Hami . HiPP přidal vysvětlení, proč se do kojencké výživy míchá směs olejů– ti jako jediní mi mléčnou kaši bez palmového oleje nabídli.

Jedná se o kaši:

HiPP Kaše BIO mléčnoobilná První kaše pro kojence 500g lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

A jakéže je vysvětlení – proč se přidává do kojeneckých mlék palmový olej? Myšlenka (alespoň oficiální) kupodivu není „vzít nejlevnější olej na trhu a mrsknout ho tam“, jde ale o složení – o kombinaci různých mastných kyselin v takovém poměru, aby co nejvíce odpovídal složení mateřského mléka.

This entry was posted in Dětské hračky a potřeby, Velmi odborně a pokusy, Všechno dohromady, Zamyšlení a jiné chytrosti and tagged , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Dětské mléčné kaše bez palmového oleje – kojenecká výživa

  1. Pingback: Palmový olej v dětské výživě – složení kojenecké stravy | Ze života u Ďáblického háje

Comments are closed.