Do bazénu se třemi dětmi. Sama? Ani omylem!

Dnes je velice moderní učit děti plavat již od dvou týdnů. To jsme bohužel prošvihli. Děti ztratily plavací reflexy, nenaučily se dýchat pod vodou, potápět, ani lovit žraloky holýma rukama.  Nyní, když je dětem mezi jedním a pěti lety, se snažíme resty dohánět. Pozdě, ale přece! Žábry už asi nenarostou, bohužel, tuhle příležitost jsme propásli. Chodíme tedy na bazén rekreačně bez větších cílů.

Plavání se třemi dětmi

Plavání se třemi dětmi

Chodíme s babičkou, ta se za nás nestydí….

Na bazén chodíme s babičkou. Babička sama kdysi učila plavání a usoudila, že do výuky vnuků je třeba se zapojit. Rodiče jejich vnuků se jí v tomto směru nezdáli příliš kompetentní. Ano, rodiče již ztratili některé iluze.

Jak probíhá koupání se třemi malými dětmi?

Vše začíná v převlékacích kabinkách. Ty jsou velice malé, proto zabíráme vždy minimálně dvě. Ale vysvětlete dětem, že se mají převlékat, když převlékací kabinka nemá stěnu až k zemi! V převlékací kabince, když si lehnete na zem, můžete štípat bráchu v sousední kabince do nohou (brácha se podle nohou bohužel blbě poznává, takže pokud vás někdy někdo během převlékání štípnul, a s hlasitým smíchem to zopakoval, hluboce se omlouvám!).

Šatna – chyť si (nahá) svoje (nahé) dítě!

Následuje nahánění dětí po šatně. Děti se vejdou do skříněk, což je poměrně problém. Skříněk je v šatně asi tisíc. Nejlepší způsob je tedy děti narvat do županů a páskem je všechny svázat k sobě.

Sprchy a prsa…

Sprchy děti nemají rády. Místo sprchování čumí na prsa ostatním ženám. Přemýšlela jsem dokonce, zda bychom nebudili menší pohoršení v pánské sprše. Nicméně nakonec jsem si to rozmyslela. Ukázat na cizí paní a komentovat její nadměrné poprsí je poměrně neslušné, nicméně všichni zúčastnění to nakonec ustojí. Dotazy, proč má ten který pán TAK MALÉHO PINDÍKA, ovšem řešit nehodlám. Když se konečně oblékneme, a vydáme se do bazénu, je polovina vyměřeného času za námi.

Hele, mami, ta bota plave… já ne!

Během našeho plavání se konají i komerční kurzy pro děti. Zatímco cizí děti stejného věku skáčou salta z můstku, potápějí se do hloubky pěti metrů a plavou kraula, prsa, znak i motýlka, naše děti zkoušejí, zda babiččiny pantofle plavou. Když uplavou, nevadí.

Kurz za cenu tří zlatých prstenů

Aby mohla babička vyučovat, je potřeba dětem pohrozit. Vyhrožujeme jim, že v případě nespolupráce s babičkou, budou přihlášeny do kurzu potápění. Což je pochopitelně lež, neboť na semestr tohoto sportu by nám žádná banka hypotéku nedala.

Čas…

Celkově máme hodinu na koupání a dvacet minut bonus na převlečení. V našem případě to vychází přesně opačně. Hodinu se převlékáme, dvacet minut nám zbude na koupání a jiné kratochvíle. Přesto vždy doplácíme minuty za překročení limitu.

Důležité je vytrvat

Ač naše výuka plavání vypadá poměrně beznadějně, rozhodla jsem se vytrvat. Z plavání a potápění toho děti zatím moc neumějí, zato jsme získali řadu vedlejších poznatků:

 • Únikový východ není uzamčen
 • Babiččiny pantofle nejen plavou, ale umí sjet i tobogán
 • Prsa má každá žena jinak veliká
 • Tři děti se do jedné skříňky nevejdou

A pro matky a babičky jedno bonusové: Když vám dítě chce dát v bazénu pusinku, bacha na to! Nestal se z něj roztomilý andílek. Má jen pusu plnou vody a chce vám ji plivnout do obličeje!

Přidejte se k nám na Facebook, ať vám neunikne žádná další chytrá rada!

You may also like...

5 Responses

 1. Katka says:

  Neviem či to má byť vtip alebo reálny život s deťmi. No v každom prípade ak sa takto deti správajú tak rodičia podcenili výchovu a mali by sa hanbiť. Žiaľbohu takéto deti som aj ja sama mohla vidieť a je to hrozne ako rodičia zanedbávajú výchovu. Ja učím detičky v škole 6+ a človek keď chce dá sa s nimi pracovať. Len treba chcieť a treba sa im venovať.

 2. To mě pobavilo! Skvělý! 😀 🙂

 3. Boží… 😀 😀 😀 Válela jsem se smíchy od začátku do konce a jenom vzpomínala na vlastní veselé zážitky z plavání, ikdyž to se konalo s tatínkem. I tak nás měl plný brejle. 😀

 4. Hausfrau says:

  Hanbíme se o sto šest!

 5. Anonymous says:

  🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.