Hledáme místo pro dovolenou s dětmi

Maliny nesmí na naší dovolené chybět

Maliny nesmí na naší dovolené chybět

Hledáme místo pro letošní dovolenou s našimi třemi dětmi. Jsme nenároční lidé. Hledáme levné ubytování – děti do deseti let zdarma s nárokem na lůžko a stravu. Hledáme dopravou snadno dostupné místo v přírodě. Hledáme husté lesy plné borůvek, malin, ostružin, lesních jahod a hub. Hledáme ubytování blízko koupání; stačí nám průzračně čistá voda, ani teplá, ani studená a pláž, kterou nikdo nezná. V blízkosti opuštěného sadu plného švestek, letních jablek, višní, třešní, hrušek, špendlíků a moruší. Hrady a zámky v okolí nás potěší, obzvlášť ty, kam pouští děti na hodinové prohlídky – rádi se válíme v postelích vévody z Valdštejna a jeho manželky Markéty z Broumova.

Jsme úplně nekonfliktní

Jsme nekonfliktní lidé. Rádi bychom se pouze vyhnuli areálům zaplněných podobně uječenými a drzými dětmi jako jsou ty naše. Neradi sdílíme ubytování také s konfliktními přechytralými důchodci. Vadí nám též psi a jiní domácí mazlíčci. Neradi posloucháme trampské písně a další roztodivné hluky. Rozjívenou mládež bychom si rádi odpustili. Cizinci nám nevadí, ale pouze tehdy, hovoří-li plynně česky i anglicky.

Rádi bychom se vyhnuli cyklistům. Pohazují kolem sebe špinavé řetězy a ťukají helmami. Běžci zase vstávají brzy a běhají sem a tam. Houbaři ruší naše děti v lese. Vodáci pijí a turisté furt někam courají. Na samotě být nechceme, aby si děti měly s kým hrát.

Dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi

Jsme správní parťáci

Něco trochu o nás? Vstáváme v pět a spát chodíme v jedenáct. Naše děti jsou velice inteligentní osobnosti s vlastním názorem. Starší chlapci si rádi zakonverzují na téma „Proč má ta paní divný červený vlasy?!“ nebo „Proč jsem tomu pánovi ukradl šroubovák a rozflákal s ním okno…“. Miminko je odolné a rádo oslintá i vaše důležité věci. Jsme prostě správní parťáci.

Jíme téměř vše

Co se týče stravy jíme skoro vše. Samozřejmě potřebujeme plnou penzi v ceně ubytování, ale tak, abychom mohli jídlo na poslední chvíli odvolat, pokud se zdržíme na výletě. Maso jíme třikrát týdně, ovoce a zeleninu požadujeme pouze z lokálních zdrojů. Smaženým se celý týden ládovat nebudeme. Chceme dětskou stoličku ke stolu, dvě vyšší dětské židle a dostatečně velký stůl. Bez speciální batolecí stravy se neobejdeme. I tak je pro nás nezbytná plně vybavená kuchyň. Také bychom si rádi opekli špekáčky.

S tím souvisí dostupnost regionálních uzenin a mléčných výrobků v blízkosti. Lékárnu potřebujeme mít za rohem a kavárnu s domácí zmrzlinou naproti. Pekárnu s domácím chlebem snad dnes už mají všude, ne?

Máme pouze pár požadavků…

V areálu bychom přivítali dětský koutek, Lego hernu, kolotoč i hřiště. Trampolínu, minigolf, dětský bazén, tobogán, minizoo minifarmu, domácí slepice, prasátka a mírumilovné krocany už také považujeme za samozřejmost. Jó a mlhoviště!

…a reference

Chcete na nás reference? Chlápek z Airbnb nebyl moc nadšen z toho, že jsme mu všechny předměty, co v chalupě měl, vyskládali nahoru nad zem. Takže pozor na nás – všechno nebezpečné zvedneme do výše metr padesát (nebezpečné je v našem případě vše včetně kartáčku na zuby…). Děda se zas tvářil, když musel spravovat vymlácené sklepní okno, ale když jsme odjížděli, křičel: „Přijďte zas!“. Takže byl asi rád, že nás viděl.

Znáte takové ubytování, které by nás uspokojilo? Chceme jet v sezóně, tak abychom už rezervovali! Dejte nám tip na náš Facebook.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.