Hra pro život – formuláře

Tak jsem přemýšlela, jaká hra by dětem nejvíc usnadnila jejich budoucí život. Je to fajn, lepit s nimi letadýlka, vymýšlet, kam pojedeme na výlet nebo s nimi skládat Duplo. Ale budou se jim dovednosti nabyté během těchto činností v životě hodit. Možná ano, možná ne.

Jednoho dne jsme si všimla, že naše děti hrozně baví vyplňovat kolonky. Za prvé mi chtěly zničit paragon od bot dřív, než se jim podařilo zničit boty, za druhé lehce upravily podací lístek na poštu. Dostala jsem nápad; vyplňovat s nimi formuláře.

Levná a jednoduchá zábava pro děti

Je to jednoduchá a velmi levná záliba (samozřejmě do té doby, než se jim podaří přehlásit vaším jménem elektřinu nebo vám objednat na každých čtrnáct dní nový balík ponožek…). Člověk prostě zajde na poštu, popadne pár formulářů ke změně dodavatele plynu, nějaké pojištění, podací lístky, složenky atd. a má o zábavu postaráno, pošťák nebo pojišťovák je ještě potěšen, že se mu pár tiskopisů podařilo udat… Některé tyto dokumenty jsou dokonce propisovací, děti šílí nadšením.

Komu se nechce na poštu, může si formuláře vytisknout z nějakého ministerského portálu. Formulářů existují milióny a milióny, nikdy nebudete mít nouzi o nový formulář. Nikdy. Můžete s dětmi křížkovat, zaškrtávat, vybarvovat, vyplňovat, podepisovat… A připravit je tak na jejich skutečný budoucí život v srdci Evropy.

Naše děti jsou ještě malé, nicméně už teď jsem vymyslela, jaký další level bude formulářová hra mít, až vyrostou.

1. kolo – špatný formulář

V prvním kole děti přestanu za vyplněné formuláře chválit. Na nechápavé obličeje vysvětlím, že mají špatný formulář. Pokud se budou vztekat, že jsem jim ho vytiskla já, upřesním, že vyšla nová verze formuláře. S žádostmi o nový formulář je pošlu za dědečkem. Dědeček pravděpodobně nebude vědět, o co jde, a pošle je zpět za mnou. Já je pošlu za tatínkem. Tatínek se naštve a vynadá jim, ať si vyplní ten starý formulář. Pokud za mnou opět přijdou s vyplněným starým formulářem, zeptám se jich, proč jim děda nevytisknul nový. Děda se pokusí hrát s nimi fotbal a starý formulář roztrhá. Já se dětí zeptám, proč roztrhali ten starý formulář, že pro ně existuje výjimka a mohly mi dát i ten starý formulář, ale teď si tedy musí vytisknout ten nový, jehož verze ještě není on-line a mně bohužel v papírové formě došly, tím pádem dnes budou bez večeře.

2. kolo – registrace autíček

Zavedeme, že každé nové autíčko, potažmo hračka, budou muset projít nejprve registrací. Hračky tím získají speciální registrační číslo a vlastní umístění v bytě. Registrace bude vydávat Hausman, pouze však v úterý a v pátek mezi 16 a 18 h, pokud zrovna nebude mít dovolenou, rýmičku, hlad nebo blbou náladu. Na rozhodnutí o registraci bude mít třicet dní. Za registraci hračky se platí poplatek 30 Kč. Pro užívání hračky v době, kdy běží registrace, bude vydáván zvláštní formulář, který nebude dostupný on-line a bude se měnit každých 14 dní. Na formuláři bude muset být mimo jiné podpis tří sousedů a jednoho z bratrů. Jako příloha k formuláři se bude vyžadovat potvrzení o povolení užívání dané hračky v Evropské Unii. Všechny hračky, které nesplní podmínky registrace, budou vyhozeny do příslušného kontejneru na tříděný odpad.

3. kolo EEK – evidence kapesného

Až zavedeme kapesné, je jasné, že ho budeme chtít evidovat – s kým, kde, za co, komu atd… Myslím, že by na to mohla existovat nějaká pěkná aplikace do mobilu, kterou si chlapci z kapesného koupí. Nebo budou vyplňovat formuláře ručně. To ještě nevím, rozhodnu se na poslední chvíli,

Hru budeme každopádně postupně rozšiřovat o další a další formuláře, registrace, poplatky a pokuty, takže se nikdy neohraje a nezevšední. Činnosti pro děti musejí být do života!

Máte nějaké vlastní rozšíření mojí hry?

You may also like...

How Long Until You See The Results Of Male Enhancement|How Much Exercise For Quick Weight Loss|Reciews Of Zilis Ultra Cell Full Spectrum