Jak používám smártfoun

Protože jsem chtěl mít v mobilu slušný foťák a kameru, navigaci do auta a ruský slovník, rozhodl jsem se vyměnit obyčejné Nokia-véčko za smártfoun. Vzhledem k solidnímu poměru cena-výkon padla volba na Sony Xperia J:

Sony Xperia J lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Pár poznámek, jak používám smártfoun a jaké aplikace:

–          kašlu na mobilní internet, a tak jsem si zaklik Mobile connection off. Není to tak defaultně, a je to trochu skrytý, takže je celkem snadný si to nenastavit a cálovat za mobilní internet

–          mimochodem smártfoun taky nabízí, že můžu zadat číslo platební karty, fakof samozřejmě

–          sporttester Endomondo free verze, která umí zaznamenat třeba běh nebo výlet s kočárkem (pro srovnání Garmin forerunner stojí asi 3k Kč)

–          navigaci zatím mám free Navigator s Openstreet maps, zatím stačila v poho na cestu Praha-Bedřichov v Jizerkách. Když uvažuju, že Garmin lifetime stojí asi 4k Kč a Xperia J zhruba stejně, tak mám vlastně za stejnou cenu navigaci a k tomu mobil s foťákem a sporttesterem jako bonus 😀

–          Jeden z mnoha free En-Ru dictionary, zatím teda moc nepoužívám, ale během jisté služební cesty určitě budu

–          Angry Birds jsem měl asi tři dny, pak jsem je odinstaloval a radši se věnuji jiným nevirtuálním aktivitám

–          Kašlu na fejsbuk v mobilu, kvůli tomu jsem smártfoun nekupoval

–          Mejl v mobilu kontroluju, se přiznám

–          A další blbninky, jako meteoservis atd.

–          Ještě poznámka k foťáku s dotykáčem, kdy se fotí a zároveň ostří dotykem displeje. Pokud chci digitálním foťákem vyfotit něco mimo střed fotky, tak musím napůl zmáčknout spoušť (zaostřit) a pak hýbnout s foťákem, aby zaostřený objekt byl tam, kde chci, tedy většinou ve zlatém řezu. A teprve pak můžu zmáčknout spoušť, tedy fotit. Takže foťák s dotykáčem má tu výhodu, že když chci něco vyfotit ve zlatém řezu, můžu to udělat hned a nemusím ostřit a pak hýbat s foťákem.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.