Jak rozvíjet dítě – pečeme bábovku

Jste-li bezdětní nebo v očekávání, pravděpodobně si malujete, jak budete své dítě rozvíjet. Nemáte-li rádi, když vám kazím ideály, nečtěte dál, překlikněte na nějaký pozitivní web a nenechte si kazit den… Můžete také na svůj blog napsat pozitivní příspěvek „S hlavou v míse – budeme mít miminko a užíváme si to“ o tom, jak vám partner asistuje při zvracení. Tento příspěvek bude i s fotkama, tak byste tomu třeba museli věřit… Myslím to vážně.

Možná si představujete, jak budete na své dítě mluvit anglicky, německy, rusky a čínsky a máte svůj plán, jak mu nezahltit mozek. Možná plánujete malého matematického génia a nastudovali jste si knihu „Násobilka v osmnácit měsících“. Nebo chcete rozvíjet manuální dovednosti či podnikavého ducha.

Jen málokdo si plánuje malého uřvaného upatlaného drzého neposlušného záškodníka se smyslem naučit se nadávat jak špaček a rozbít vše v okruhu padesát metrů. Nicméně věřte tomu, že předat potomkovi nějakou užitečnou dovednost, dá pořádně zabrat, a stojí to pěknou dávku trpělivosti, pozitivní energie a probdělých nocí.

Třeba taková angličtina. Dobře funguje v bilingvních rodinách. Osobně si myslím, že zejména proto, že člověk vytočený do ruda inklinuje ke klení v mateřském jazyce. Zde je ovšem kámen úrazu pro Čechy, kteří se pouze rozhodli mluvit na dítě cizí řečí. Nemyslete si; dítě TO VÍ, že nejste Amík. Dokonce si může udělat zábavu z toho, přinutit vás mluvit česky. Máte pevné nervy? Znám jednoho tatínka ze cvičení, který vydrží hodně, klobouk dolů. Má dva syny podobného věku jako my. Sejdeme-li se v tělocvičně spolu, naši čtyři chlapci vytvoří klubko intenzivně se mlátících a bojujících rukou a nohou (pro lepší představu rozklikněte obrázek). Nicméně, jde-li do tuhého, jako modelovou situaci si představte třeba, že starší synek vytáhne mladšího, který visí na kruzích za jednu ruku, ke stropu tělocvičny a sám vyšplhá po laně až nahoru a neumí slézt. V takové chvíli zoufalý rodič přepíná do své mateřštiny, aniž by si tuto skutečnost uvědomoval.

Můj poslední počin rozvíjení malého stvoření spočíval v pečení bábovky. Míchání a šlehání může člověk provozovat od útlého věku. Z předchozích pokusů již vím, že lepší je pracovat na zemi, protože nemají-li věci kam spadnout, je méně pravděpodobné, že se rozbijí. Pochopitelně je potřeba potomkovi vysvětlit, že do těsta nesmí šlápnout, ani do něj zamíchat autíčko či DUPLO kostku. Toto je potřeba non-stop kontrolovat.

Doporučuji obecně bystré oko v pohotovosti, pochopení pro první pokusy při práci se šlehačem a trpělivost. Důvěra, tolerance a hadr po ruce se také mohou hodit. Naposledy jsem při rozbíjení vajec musela akutně odběhnout k mladšímu sourozenci. Staršímu jsem nakázala počkat. Za pět vteřin se ozval řev: „Maminko, maminko, já jsem to vajíčko rozbil! Já chci čistý triko!“ S dětmi musí člověk umět souběžně řešit několik problémů najednou, umět vyhodnotit závažnost situace a bleskově zasáhnout. Jen tak udrží domácnost bez větších škod a může směřovat k cíli.

Člověk nesmí ztrácet naději, ani když má vejce místo v bábovce na potomkovi a podlaze. Musí bojovat do posledních sil a jednou se výsledky dostaví. Naše bábovka se nakonec upekla i snědla, a nikdo ve svém kousku nenašel ani Ikea vláček, ani Kinder překvapení. Takže pokud přemýšlíte o té angličtině, máte možná také naději. Včas si ale udělejte kurz „angličtina v krizovým situacích“ a absolvujte ho pro jistotu dvakrát.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Easy Way To Grow Penis|Keto Diet Supplement From Shark Tank|All Cbd Oils Are Not Created Equallly