Jak se dostat ze své sociální bubliny aneb neznám nikoho, kdo by volil…

Bublina

Jaká je vaše sociální bublina?

Chcete vědět, jak se dostanete ze své sociální bubliny na Facebooku? Nechápete kdo volil tak či onak, když vy neznáte nikoho takového?

Vezměme si hypotetický příklad…

Vezměme si hypotetický příklad, že nikdo z vašich kamarádů nefandil ve volbách 2018 Milošovi Zemanovi. Chcete vědět kdo ho volil? Proč vyhrál? Chcete mít Facebookové příspěvky podporovatelů Miloše Zemana z první ruky?

  1. Najděte si skupinu podporující Miloše Zemana

Nalézt takovou skupinu není problém. Prostě stačí zadat jméno pana prezidenta a vyjede vám hodně skupin. Některé jsou veřejné, takže se ani nemusíte přidávat, pokud chcete vidět obsah (Tudíž vás neukamenují vaši kamarádi z druhého tábora). Tyto skupiny mají tisíce členů. Příspěvky z veřejných skupin se dají sdílet; pokud je lidé sdílí mezi své přátele, zasáhnou tak mnohem víc lidí, než je členů skupiny.

Jedna taková skupina je např. https://www.facebook.com/groups/366208380198441/

  1. Najděte si nějakou aktivní osobu ve skupině podporující Miloše Zemana

Klikněte na nějakou hodně aktivní osobu v dané skupině, nebo na správce skupiny. Pár takových lidí omrkněte – pokud jste z druhého tábora, bude to pro vás perla za perlou. Prohlédněte si, v jakých skupinách jsou tyto osoby aktivní – tak se dostanete k dalšímu zajímavému materiálu. Např. skupinám:

https://www.facebook.com/groups/milos.zeman.je.nas.prezident/about/

https://www.facebook.com/groups/833862783302858/about/

https://www.facebook.com/groups/odhodlani.cz/about/

  1. Prohlédněte si všechny skupiny a další členy

Pokračujte stále stejně dokola, dokud si neuvědomíte, že Miloš Zeman je jediná správná volba!

Konečně se tak dostanete do jiné sociální bubliny!

Když teď budete znát větší množství uživatelů a skupin z jiné sociální bubliny, pořádně si pročtěte jejich příspěvky, popisy skupin a sdílené odkazy. Narazíte na strašidelné věci; odkazy na pro vás neznámá média a weby.

Pokud někdo vedete politicky zaměřený blog, mám pro vás tip na článek; můžete zanalyzovat, kolik odkazů vedoucích z těchto skupin vede na jaká média, a zda jsou některá s doménou „***.ru“ nebo „***.su“. Můžete tak potvrdit nebo vyvrátit různé spekulace…

Pokud jste v opačné sociální bublině?

Ti, co jsou v opačné sociální bublině, mohou postupovat analogicky a dozvědět se tak špínu na pana Zemana, o které doteď neslyšeli. Zdá se mi však, že těchto skupin je mnohem méně… Což by ovšem také stálo za zpracování. Stejně jako kam vedou odkazy od podporovatelů druhého kandidáta.

Narazili jste na nějaký zajímavý příspěvek od fanoušků prezidentských kandidátů? Podělte se s námi!

You may also like...

1 Response

  1. JzT says:

    Jak se dostat ze své sociální bubliny? Možná nemít nebo se odhlásit z facebooku ;-).

Leave a Reply

Your email address will not be published.