Jak vybrat kroužek pro dítě?

Začal nový školní rok a s ním otevřeli i školku. Konečně, chtěla jsem říct… Ale s novým školním rokem vyvstala otázka: “Kam dát nejstarší dítě na kroužek?”

Upřímně řečeno, nějak mě ty kroužky u předškoláků a mladších netankujou. Výběr je tedy převeliký, ale co vybrat?!

Hokej a podobné sporty jsem zavrhla dávno. Nebudu se někde v pět ráno prát s cizími nervózními rodiči o hokejku. Ani nebudu nikoho uplácet, aby to bylo moje dítě, na koho se na zápase řve. Zabouchla jsem nám tím dveře do NHL, Amériku bude muset naše ubohé dítě dobýt jinak…

Mýt zasliněnou flétnu, poslouchat pískání nebo stesky paní učitelky, že jsme necvičili? To je moje noční můra. Obzvlášť ty vytékající hleny z nástroje, no Hausmann by to nemyl, že?!

Angličtina jako fajn. Třeba se ty tři zvířátka a čtyři barvy už nikdy nedoučí… Ve školce jí ale neotevřeli… A dělat rozvoz někam na konec světa nebo pustit anglické video na Youtube?! Tak letos asi ještě zůstaneme u varianty dvě…

Zato otevřeli pěstitelství. Já ale potřebuju, aby děti pěstovaly u nás na zahradě – tulipány už potřebují do země!

No a pak keramiky, zpěvy, malování… Jako dobrý, ale ve školce už během standardního programu kreslí, matlají a pějí…

Nejlépe se mi jeví nějaký neambiciózní sport. Klidně bych tam i jela… Ale ty instrukce k tomu… kdy mají chodit čurat, jak musí vydržet bez rodičů, kolik pití s sebou atd. To sakra není nějaké všeobecné sportování, kde si mohu na dosah ruky hrát s mladšími dětmi, a podávat pití v případě potřeby?

Vlastně ano, jen to není kroužek. Je to procházka na hřiště… No já stejně ty zápisy asi letos projedu. Odložíme to tedy za rok!

You may also like...

2 Responses

  1. Já jsem líná matka. Navíc mám pocit, že tvoří se mnou i ve školce dost, běhají a sportují zas s tátou. Ještě jim stačíme 🙂 Loni jsme dali na dva měsíce Mariánka na fotbal, ale moc se mi nelíbil přístup ke 4letým dětem, které si zatím chtějí jenom hrát. Letos jdou jen na 3/4 hodiny týdně na judo, zkusíme, uvidíme. Manžel má pocit, že to bude o koordinaci/pádech/hrách, tak snad se vyřádí. A v rámci školky snad 1 – 2 x týdně Aj.

  2. Hausfrau says:

    Jo, tak přesně toho jako s tím fotbalem se bojím…

Leave a Reply

Your email address will not be published.