Jedlý živý plot – kde koupit keříčky

Na našem Facebooku se v poslední době objevilo pár informací o tom, že sázíme úžasné keře, které nám budou dodávat svačinu jak je rok dlouhý. Protože několik čtenářů bylo zvědavých, odkud keře pocházejí, zde jsou naše zkušenosti:
Zahradnictví Jelínek Veltrusy – čistě subjektivně na mě udělalo nejlepší dojem – slušný výběr jedlých keřů, nejzelenější, nejlépe zalévané. V zahradnictví toho mají mnohem více, než v excelovém ceníku na webu.
Jahodárna Vraňany – mají i malé zahradnictví – rybízy, zimolezy, borůvky, ovocné stromky
Zahradnictví Spomyšlnejvětší výběr, část není skladem, ale lze objednat online
boruvky.com Velké Přílepy – jen 4-5 leté větší keře kanadských borůvek
Na Zázvorce – specializovaná borůvková farma, která prodává i vlastní odrůdy. V létě prodává vlastní borůvky (plody), ale seženete zde i sazenice a kupu dobrých rad!
Tyto podniky mohu vřele doporučit.
Zahradnictví Líbeznice – především okrasné, rybízů a zimolezů malý výběr, čistě subjektivní dojem: nejseschlejší jedlé keříčky
Zahradnictví Chládek Střešovice – taky hlavně okrasné, šutry, štěrk
Poslední dvě můj favorit nejsou, zdály se mi i o něco dražší, ale někdo, kdo chce provětrat účet za okrasnou zahradu s šutry za 10k+ Kč, asi pojede tam, naopak Vraňanům, Veltrusům, Spomyšli se vyhne. Pokud nám náhodou něco chcípne, určitě pro náhradu navštívíme právě Vraňany, Veltrusy, nebo Spomyšl.
Muchovník Lamarckův

Muchovník Lamarckův

Muchovník Lamarckův

Muchovník Lamarckův

You may also like...