Jelení lůj pro děti – pro všechny děti ze školky

S mrazy přišla potřeba aplikovat na dětské rtíky jelení lůj. Paní učitelka ve školce doporučila ponechat jelení lůj v šatně, že si tam náš chlapeček může rty mazat. Trochu jsem pochybovala o jeho samostatnosti, nicméně jsem mu do školky jelení lůj zakoupila.

Jelení lůj pro děti

Jelení lůj pro děti

Vysvětlit čtyřletému chlapečkovi aplikaci jeleního loje není tak snadné, jak se může zdát. Ukázalo se, že hošík nechápe, že přípravek se aplikuje vně, a „namazat pusu“ neznamená narvat si mazlavou tyčinku až na krční mandle, a promazat si stoličky i řezáky. Také fakt, že tyčinka může zůstat z větší části při aplikaci zasunuta v obalu, není úplná samozřejmost.

Mami, my se ve školce dělíme, víš?!

Nicméně se zdálo, že se zadařilo, a že si synek maže pusinku i ve školce. Na můj kontrolní dotaz, zda se namazal lojem, souhlasně pokýval hlavou, a zdůraznil, že nejen sebe. Když jsem požadovala podrobnosti, vysvětlil mi, že jeho jelení lůj je momentálně mezi dětmi největší hit, a vyjmenoval všechny děti, které jím namazal. Doslova VŠECHNY.

Někdy jsou způsoby, jak se stát třídní hvězdou, opravdu překvapivé. Když jsem líčila Hausmannovi, jaký úspěch má obyčejný jelení lůj, zatvářil se znechuceně, vzpomněl si na svou poslední chřipku a chlapcova jeleního loje se teď dotýká již jen v protichemických rukavicích z neoprenu, a to přesto, že na dvou á čtyřkách od úředníků-hygieniků s protiepidemickými opatřeními se o jelením loji vůbec nehovoří!

A já jen doufám, že příštím třídním hitem nebude náš kartáček na zuby

You may also like...

4 Responses

 1. sarushef says:

  To mě pobavilo, ale nadruhou stranu, když nic horšího? 🙂

 2. Hausfrau says:

  Je to tak, když nic horšího 🙂 Navíc není nad to být třídní hvězdou!

 3. ali says:

  Kolektívna imunita :-D. To sú deti olizuju veci jeden po druhom, vyberajú si cukríky a žuvačky z úst a podobne. Človek sa ani necuduje že tie deti tak často chorlaveju. Ale na druhej strane si fakt pestujú imunitu.

 4. Hausfrau says:

  Copak děti, ale chudáci dospělí, co se u dítěte projeví jako menší rýma, u dospělého často vypukne jako superangína.

Leave a Reply

Your email address will not be published.