Kam v Praze na brusle s malými dětmi – veřejné kluziště na Ládví

Kluziště přímo uprostřed sídliště?

Kluziště přímo uprostřed sídliště?

V Praze jako by se roztrhl pytel s veřejnými kluzišti, což jako matka tří malých dětí vítám. Má cenu je navštívit? Půjčují tam brusle? A na co dalšího s malými dětmi na bruslích myslet?

Jedno z kluzišť se nachází v areálu koupaliště Ládví, asi pět minut od stanice metra C – Ládví. Jedná se o jedno ze tří ledových ploch otevřených pro zimní sezónu 2018. Aktuální otevírací dobu si zkontrolujte na stránkách MČ Praha 8, ale zpravidla je otevřeno 13-19, některé dny až do 21:00. O víkendu bývá otevřeno již od devíti ráno.

Půjčovna bruslí a helem

Překvapilo mě, kolik bruslí mají v areálu k dispozici. Jedná se o brusle vpředu na tkaničku, a na dvě přezky. Blusle jsou nastavitelné přes několik čísel – nastavení je přes páčku a jde snadno. Brusle nejdou tak dobře utáhnout jako celotkaničkové, doporučuji proto vzít dětem tlusté ponožky navíc. Brusle jsou vyteplené, což ocení zejména zimomřivější děti. Na stránkách MČ je chybně uvedeno, že za zapůjčení se nevybírá záloha. Pozor, není to pravda!

Brusle k zapůjčení

Brusle k zapůjčení

K zapůjčení jsou i bezpečnostní helmy, které jsou – stejně jako rukavice – pro děti do 15 let povinné.

Zapůjčení pomůcek je zpoplatněno.

Velikost kluziště a vybavení

Kluziště je poměrně malé, pro malé děti však dostačující. U ledové plochy je dostatečný počet laviček. K dispozici jsou také opory pro děti ve tvaru ryby. Rybu může dítě buď tlačit před sebou nebo si na ni může sednout, proto není problém vydat se na kluziště i s více malými dětmi. Pokud není příliš narváno, může jedno dítě vždy odpočívat na rybě.

K dispozici jsou opory - ryby

K dispozici jsou opory – ryby

Kdy se na kluziště vydat

O víkendu bývá kluziště zaplněno. Nejlepší je navštívit kluziště ve všední den hned po začátku otevírací doby. Obzvlášť, potřebujete-li klid na první chvíle na bruslích pro vaše děti.

Stojí tedy výprava na kluziště s malými dětmi za to? Určitě ano. Díky oporám zvládne i jeden dospělý víc dětí naráz a díky dostatečnému množství laviček si mají malí sportovci kde odpočinout. Vyhněte se však exponovaným časům, aby z prvního setkání s ledem nebylo jedno velké zklamání!

Laviček je dostatek!

Laviček je dostatek!

You may also like...

2 Responses

  1. 3dmama says:

    Zdravím a hlásím, že v neděli v poledne na Ovocném trhu lidí málo, tak akorát pro začínající bruslaře a pro někoho, kdo těžce snáší větší počet lidí. Půjčovné bruslí 50 Kč za hodinu, vstup na plochu zdarma. Brusle měli ve všech našich velikostech…ani jsem nedoufala. Záloha nebyla třeba. Jediná nevýhoda – nemají žádné opory.

  2. Hausfrau says:

    Díky za tip!

Leave a Reply

Your email address will not be published.