Kdo umí, umí – registrace do porodnice

Kdo umí, umí. Kdo neumí, vozí kočárek. To se sice říká, ale kočárku předchází řada jiných událostí. Jednou z nich je registrace do porodnice.

Prvorodičky to mají snadné. Nocují u notebooku nebo před porodnicí dokud se registrace nespustí, v závislosti na tom, zda je možná registrace on-line nebo ne. Druhorodičky to mají na háku a vědí, co si mohou dovolit, kdy přijít, aby nic nepropásly, a zároveň, aby nic moc nehrotily. Matky více dětí nemají na nějakou registraci čas a snadno se může stát, že ji propásnou. Kdybych se byla bývala více učila, uměla bych dnes programovat a jednoduchým skriptem bych si místo zajistila, ale bohužel….

Odpoledne onoho magického dne 14+0 už pro mě v pražských porodnicích nebylo žádné místo. Legální řešení neexistuje, tedy pokud nepočítám pokus odjet do nějaké vzdálenější nemocnice v jiném kraji a tam se nechat odeslat do ještě vzdálenější porodnice v dalším kraji nebo snad zemi – což se může podařit prvorodičce, ale jakožto vícerodička, která před odjezdem musí ještě rozdat děti, neboť porodnice nejsou vybaveny dětským koutkem s hlídáním (nepočítáme-li hlídání novorozence, v tom jsou zas některé ústavy velice aktivní – jako mohla bych své téměř čtyřleté dítě zabalit do zavinovačky a předstírat, že je to novorozenec – v tu ránu by ho ukořistily sestry z neonatologie, nicméně zřejmě by pojaly jisté podezření, když by jim snědl svačinu a začal řešit, zda mají pinďoura) – tudíž nemám odvahu. Porod u krajnice na dálnici prostě nepovažuji za bezpečnou variantu, ani kdyby si Hausmann oblékl reflexní vestu a pokusil se tupými nůžkami z autolékárničky provést dle instrukcí ze 155 nástřih.

Chtěla jsem zprvu zavolat do ZOO, zda by mě neodrodili, protože tamní podmínky by mi vyhovovaly; lékařský dohled, zároveň ale separace dítěte po porodu minimalizovaná, respektování klidu novopečené matky, kvalitní strava. Nedávno jsem tam byla, a kdo rušil sloní mládě, dostal pěkně za uši. Prostě idylka. No ale zase vám pak po půl roce dítě vymění s nějakou ZOO v Madridu nebo Kyjevě za deset tučňáků, takže celkově žádná výhra.

Ne nebudu to protahovat; pokud se někdo dostanete do podobné situace, doporučuji si prostě mírně poupravit datum v těhotenské průkazce. Samozřejmě ještě existuje varianta u nás téměř ilegálního porodu doma, ale my, co potřebujeme svou dávku oxytocinu, ho nedoporučujeme.

Pokud jste v porodnici známý štamgast dávno vedený v evidenci, nikdo se v tom nebude šťourat, protože jim ušetříte práci s vkládáním vašich potratů a menstruací do databáze. Takže v tomhle ohledu pohoda. Jediná nevýhoda tohoto postavení je, že se v čekárně cítíte zhruba takto:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Average Length Of A Soft Penis And A Hard Penis|Paducah Medical Weight Loss|Canadian Cannabis Oil Exports Quadrupled In 2017