Když dítě píchne vosa v hospodě

Léto je období hmyzu. Když máte děti, a chcete s nimi zajít na nějakou pěknou zahrádku, musíte počítat s přítomností vos.

Vosy jsou zákeřné návštěvnice restauračních zařízení. Schovávají se za bukem a vylezou ve chvíli, kdy si vaše dítě objedná červený hubolep s extra dávkou cukru a sníženým obsahem ovoce. Na změnu objednávky je pozdě neboť dítě již vypouští sliny do barevné tekutiny.

Vosy začnou střídavě sedat na dítě, skleničku, brčko a doprovod dítěte. Odvážnější jedinci se topí v barevné lepkavé směsi. Dítě ječí, mává brčkem a v rámci zuřivého boje může dokonce rozkousnout skleničku.

“Pozor, jsou tu vosy!” informuje vás suše personál. “Má na hlavě vosu,” radí paní od sousedního stolu. “Tolik vos jsem ještě nezažil!” přitakává pán ukusující řízek na druhé straně zahrádky. “Vosááá!” křičí dítě tak nahlas, aby ho slyšely i děti ve vedlejší galaxii.

A pak se to stane. Vosa dostane zásah od šíleného dítěte a neustojí ho, dítě bodne a teď teprve nastává tyjátr.

Zkušená matka odvleče dítě na toalety a klidným hlasem mu vysvětlí, že všelékem na vosí bodnutí je jistě studená voda. Dítě by léčbu přijalo a uzdravilo by se, kdyby se na něj po příchodu zpět na zahrádku neslítli všichni přítomní jak vosy na med.

“No to mu musíte chladit furt,” radí paní od vedlejšího stolu a objednává vašemu dítěti vychlazenou desítku. Protože půllitrovou sklenicí plnou piva si čtyřleté dítě jistě zvládne chladit předloktí, aniž by rozbilo sklenici, vylilo si celé pivo na břicho nebo dostalo další žihadlo.

“Na to musíte dát cibuli!” vybíhá z kuchyně kuchař s polovinou cibule, kterou připlácne na dítě.

“Ocet!” křičí servírka a lije na dítě půl flašky zapáchající tekutiny. “Paninko, to bez léčby nezvládnete,” odkládá cizí pán řízek a maže dítě Fenistilem.

Nově příchozí paní už vytahuje z kabelky Zyrtec. V tuto chvíli je nejvyšší čas zaplatit a bez jídla odejít. Pokud ovšem nechcete, aby se někdo pokusil dítě zachránit voláním na číslo 155.

 

You may also like...

2 Responses

  1. Lady Lenna says:

    Tak na příhody s dětmi si snad ještě pár let počkám, ale k rozkliknutí tohoto článku mě přivedlo téma o vosách 😀 mám z nich hroznou fobii, před vosami utíkám a fobie začala právě v dětství, kdy jsem se hrabala v rezavém plotě, kde jich bylo asi deset. Dostala jsem asi tři žihadla a taky mě chladili vším možným 😀

    Lady Lenna

  2. Hausfrau says:

    Třeba ne, děti – to je hned 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published.