Když hlídá tatínek… a dítě vše napráská…

Během vánočních svátků se mi podařilo Hausmannovi nechat obě děti a věnovat se svému programu. Což bylo samozřejmě perfektní. Nicméně vždycky, když Hausmann hlídá delší dobu zcela samostatně, jsem trochu nervózní, co se asi doma děje – ostatně všichni známe fotrův deník – nebudeme si dělat iluze, jak by vypadal tento blog, kdyby Hausmann v práci oznámil, že jde na rodičovskou dovolenou. Hausmann se vždy tváří, že je to jako v největší pohodě, a že jednodušší než starat se o děti je už jen ležet na zádech na pohovce a číst si noviny (což pravděpodobně během hlídání činí).

Jak se ukázalo, mé obavy nebyly liché. Dokud starší dítě neumělo hovořit v košatých větách, mohla jsem poznat jen některé věci, např. že oblečení na ven má nataženo přes pyžamo. Nyní se již dozvím mnohem víc.

Starší syn vždy zmlkne, dvě vteřiny přemýšlí, pak řekne jednu výstižnou větu a čeká na reakci. Např. „Táta házel bordel z balkonu!“ – začala jsem pátrat, ale Hausmann se samozřejmě nepřiznal. K čemu se přiznat musel, bylo: „Maminko, tatínek zapomněl Adama připoutat! V autosedačce.“ – pochopitelně jsem se dozvěděla, že ještě na parkovišti (výchozím) si uvědomil, že ty pásy v autosedačce fungují jenom zapnuté, vše se vyřešilo a už to nebudeme rozebírat.

Když spolu byli hoši bobovat, hlásilo dítě: „Vylítnul jsem ze zatáčky, táááákhle jsem vylítnul ze zatáčky.“ Na můj dotaz, zda jeli spolu s tátou, mi bylo oznámeno, že ne, že jel sám. Nechci domýšlet, kde na našem sídlišti se tato nehoda stala. Nicméně všichni vyvázli ve zdraví a spokojeni k tomu, takže jaképak copak – stejně jako u zlatého hřebu dětského práskání: „Maminko, Adámek spadnul z kočárku. Táta říkal ‚do p**i‘“

Takže tu pánskou jízdu asi brzy zopakujeme.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.