Kytka od souseda – květinová výzva ke DNI MATEK

Darovali jsme babičce tulipán z naší zahrádky, protože byla nemocná a nemohla nás navštívit osobně. Babička se radovala, dala tulipán do vázy a hned jí bylo lépe. A co víc. Tulipán držel, držel a hrozně dlouho vydržel. Způsobil tolik radosti jako žádná jiná kytka už dlouho ne.

Babička nemá dredy, přesto po nocích…

Stejná babička vyrýpává teď u nás na zahradě přemnožené mahónie, rozváží je po metropoli a v rámci své vášně zvané guerilla gardening osazuje místa, která jsou podle ní holá. Babička (a to má Hausmann po ní…) nikdy nevyrostla ze svých rebelských let.

Babička a guerilla gardening

Babička a guerilla gardening

A do třetice tahle moje tchýně umí vypiplat svoje květiny tak, že když prorážejí k sousedům nad nimi, obvolává botanické zahrady, kde by si jejího přerostlého miláčka vzali

Maminky si kytičku zaslouží

Maminky si kytičku zaslouží

Na základě těchto historek mě napadlo, proč vlastně lidi berou květinářství s kytkami z podezřelých destinací útokem, když (kromě piva) je naše republika jedno velké vyhlášené zahradnictví, a každý, kdo má zahrádku, bakón nebo jen pár květináčů, potvrdí, že existují rostliny, kterým se (bůh ví proč) zrovna u něj daří skvěle a rostou o sto šest.

Nabídněte svoje přebytky – na kompost je jich škoda – natož do spalovny!

Proto jsem na Facebooku založila skupinu pro měnění, poptávání a nabízení kytiček a rostlinek všeho druhu https://www.facebook.com/groups/1513479312056044/ se speciální událostí ke DNI MATEK!

Tak se přidejte k nám a nabídněte plody svojí práce nebo prostě jen to, co už vám přerůstá přes hlavu! V květináči, v truhlíku nebo ve váze.

PS: Nasdílejte tuto výzvu svým mužům, třeba je trkne, že DEN MATEK se blíží. Hausmanna to letos trklo o týden dřív (Přinesl čokoládu a zasadil zimolez – a to se počítá!)

You may also like...

2 Responses

  1. Hanka says:

    Jsem divná – nechci kytku, ale nové šaty 😀 Kytka zvadne, šaty unosím 😉

  2. Hausfrau says:

    Šaty samozřejmě mají své výhody, mimo jiné je nesežere zbytek rodiny jako tu čokoládu!

Leave a Reply

Your email address will not be published.