Mateřský internety – peklo na síti

Existují bytosti, které se mě pravidelně ptají, zda už háčkuju oteplouchy a peču kozodorty, a co prej na to manža. Lidi, největší sláva mimibazaru a jeho ujetých smajlíkových fór a fotek nahatých dětí je dávno pryč! Z mimibazaru se stal normální bazar (a e-shop), a kdo tam dělá jiné věci, tak hlavně proto, aby podpořil svůj prodej. Z mimibazaru si můžete dělat prdelky horem dolem, ale ve chvíli, kdy začnete obchodovat s čímkoliv, co by mohlo zajímat ženy na mateřské (od hadrů na děti, přes nábytek nebo kelímky na zuby), už tam budete. Péct kozodorty tam není povinné.

Když ne mimibazar, tak jiné mateřské weby?

Jsou i jiná diskuzní fóra – emimino, modrý koník a tak. Najdete tam zvracející smajlíky, souložící smajlíky a možná i rodící smajlíky. Budete-li hledat odpověď na jakoukoliv otázku (dobře, 3d tisk a eloxování se tam moc neprobírá, ale kódy na dopravu zdarma od Tesca jo), vyjede vám Google, že vámi zadaný dotaz se už řeší na emiminu! Mrknete-li na diskuze, bude se vám to možná zdát jako peklo. Jednou jsem na emimino napsala článek, a minimálně polovinu osazenstva jsem dost rozčílila, označili mě za šovinistického chlapa, a byli na mě hrubí (nicméně soutěž, do které jsem tímto článkem přispěla, jsem vyhrála, a za týden mi přišla krásná kniha o Krajčovi – už jí nemám, pokud mi právě píšete, že ji taky moc chcete). Ale pořád ještě nejste v tom nejdrsnějším mateřském pekle.

Facebook – matky všech matek

Nejtemnější místo v celém mateřském internetu je Facebook. Věřte mi, spamuju tam svým blogem, aby si ho někdo přečetl, a já neměla pocit marnosti. Hledala jsem tam i nějaké odpovědi. Měla jsem dokonce nutkání napsat pár otázek – už nemám. Jsem srab.

Samozřejmě, většina mateřských skupin (až na výjimky) vám umožní klást dotazy. Vypadá to asi takto; zeptáte se na prostou otázku. Polovina matek vás seřve, že jste neschopná matka, protože ony to dělají jinak. Druhá polovina matek seřve ty, co seřvaly vás, že ony jsou neschopné, že jediná správná cesta je ta vaše. Poté vám správkyně pohrozí, že vás vyloučí ze skupiny, pokud se budete ptát na hlouposti.

Facebook, férový bazar!

Na Facebooku můžete i prodávat. Řeknu vám, co se řeší v prodejních skupinách: Že někdo někoho okradl (nabízel balík oblečení za pětistovku, a když mu ji pět naivních matek poslalo, smazal si profil), že v téhle skupině se fakt nedá nic prodat, přestože prodávající má ty nejlepší a nejkrásnější a nejlevnější věci a vytříbené chování. No a pak se tam pomlouvají ty, co něco úspěšně prodávají, že to mají drahé, a spamuje se jim jejich prodej. Takové férové prostředí.

Matka radí ostatním matkám...

Matka radí ostatním matkám…

Zkuste sami – zeptejte se matek!

Zkuste to sami: Napíšete třeba dotaz (já vím, že existuje Google, ale Facebook sdružuje i lidi, co neumí používat Google – podle toho to vypadá), jak dlouhou inkubační dobu mají plané neštovice. Třicet matek vám napíše různé údaje od 1 dne do půl roku. Jedna matka tipne dokonce 584 dní (připíše, že její manžel je lékař). Dvacet matek vás seřve, že máte mít děti naočkované a dvacet jiných matek se rozčilí, že jediná správná cesta jsou homeopatika, že očkování nikdy (tři matky dodají odkaz na neexistující studii pro očkování a čtyři matky odkazují na farmaceutickou firmu a její marketingovou stránku)! Pět matek vám popíše svůj příběh, jak prodělaly neštovice v dospělosti, a sedm matek vám sdělí, že u nich ve školce také neštovice jsou. Jedné matce zemřel na neštovice kocour.

A to není vše, diskuze pokračuje, váš příspěvek je TOP

Tři matky si spletou neštovice s tuberkulózou. Jedna matka se vám pokusí prodat kočárek, protože až u vašeho pětiletého dítěte propuknou neštovice, nebudete s ním moct do MHD, a budete ho muset vozit k doktorovi pěšourem. Čtyři matky vám poradí, že máte natrhat heřmánek, a dvě matky vám doporučí mazat olivovým olejem. Dvanáct matek vás pošle k doktorovi, osm divných chlapů, co má mateřský profil a nudí se v práci, vás pozve na kafe. A všechny matky vám sjedou profil. Čtyři z nich vás urazí za vaši profilovou fotku, pět matek vás požádá o přátelství (aby viděly více z vašeho profilu), osm matek usoudí, že jste rozvedená a pátrají proč. Správkyně vám pošle výhružnou zprávu, že vás vyhodí ze skupiny. Sprostě ji odpovíte, ona vás vyhodí, a co se děje dál s vaším dotazem, se dozvíte až ve chvíli, kdy ho jedna z matek zkopíruje do jiné mateřské skupiny, kde se ostatní matky zasmějí celému vláknu. Znechuceně opustíte ten den již druhou skupinu.

Ale jsou tu i ty lepší stránky

Ano, existují i lepší stránky, většinou se o ně stará jedna osoba a má je k nějaké své skutečné činnosti (fuckování porodnic nebo vlastní e-shop s oblečením). No a pak jsou tu samozřejmě mateřské blogy – to nej, z mateřského internetu – blogování, to je taková psychoterapie, jak se povznést nad fakt, že ne všichni členové domácnosti považují otvor v záchodové míse dost velký na to, aby se do něj dalo trefit a tak…

Neříkejte mi, že ještě nemáte svůj blog?!

You may also like...

2 Responses

  1. Hanka says:

    Já myslela, že diskuse na emiminu a spol. jsou jen výsadou Česka. Ale co jsem v jedné mezinárodní FB skupině, tak mám někdy tendenci se českým diskutujícím matkám omluvit 😀

  2. Andrea V. says:

    Pobavila jsem se 🙂 Když se řekne “mimibazar” , vybavím si tunu kosmetiky …. co tam ty ženské taky mají dělat 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.