Matky s dvěma chlapci

Při poslední návštěvě Sokola jsem si všimla, že existuje speciální kategorie matek, které spolu soucítí. Jedná se o matky dvou (a více chlapečků). Tentokrát jsem šla totiž cvičit s oběma chlapci. Mladší měl za úkol spát v kočárku a býval by ho i splnil, kdyby v Sokole zrovna neúřadoval pán se sbíječkou. Takhle musel být v nosítku. Ani mu to moc nevadilo, celou hodinu ho chodily hladit malé holčičky po hlavičce a něžně ho oslovovaly „mimi“, na což není úplně zvyklý.

Na dětská cvičení v různých fitness centrech, kam jsme dříve chodili, a kde jsme dělali ostudu, se matky s 2 chlapci nevyskytovaly. Přeci jen, Sokol je takové drsnější zařízení. S 3 chlapci se pak zřejmě chodí cvičit do vojenského prostoru.

A tady, v Sokole, když jsem se vybarvila jako matka dvou dětí a ještě ke všemu hyperaktivních chlapečků, konečně jsem se začala cítit mezi svými.

Kdysi jsem psala návod, jak poznat matku na pohovoru (to jsem byla ještě uštvaná matka s jedním dítětem). Někomu by se možná hodilo přejít do vyššího levelu a rozeznat matku dvou (a více) hochů od ostatních matek, neboť se jedná o speciální skupinu, která může mít v zaměstnání specifické vystupování (přeci jen, jak jsem již psala ve zmíněném příspěvku, je možná bezpečnější zaměstnat nějakého toho povaleče, ožralu nebo fluktuanta mužského pohlaví za dvojnásobný plat, než riskovat matku a ještě s více dětmi).
Co se vzhledu týče, obří kruhy pod očima, zbytky svačiny za uchem a mastné vlasy jsou jasným signálem matky více chlapců. Před takovým pohovorem se však matka může vyfiknout a vyspat (pokud se ji podaří řádně uplatit babičky a zarezervuje si pod falešnou identitou hotel v jiném městě, takže babičkám se nepodaří děti předčasně odevzdat zpět s výmluvou, že už to nešlo, že už rozbili, co se dalo, a urazili, koho šlo). Matka se tedy svého homeless-vzhledu muže zbavit. Varovným signálem může být, že matka se v umytých vlasech nebude cítit jako ryba ve vodě, neboť odpudivý vzhled je přirozenou obranou organismu před dalším oplodněním, takže čisté vlasy jsou u ní trochu proti přírodě. Nicméně na pohovoru bývají často nervózní i bezdětné ženy. Postavou jsou matky hbitých chlapců spíše hubené, neboť vedle velkého výdeje energie se také nestíhají najíst (a čokoládu jim sežere manžel, pokud situaci vydrží a nevrhne se do zcela nerozumného a nelogického řešení zvaném oplodňovaní sekretářky – zde se projevuje zlomyslnost přírody, protože jsou to právě mužské spermie, které rozhodují o budoucím pohlaví dítěte, ale také o ukončení sekretářčiny atraktivity).

Matka více chlapců muže tedy působit trochu jako rekreační sportovkyně. K odlišení je potřeba přistoupit k odborným HR praktikám. Pohovor musí vést zásadně muž. Vedete-li pohovor s podezřelou osobou, začněte se houpat na lustru a plivat po ženě oříšky. Matka od chlapců se nebude cítit zaskočena. Vezměte její životopis a nakreslete přes její VZDĚLÁNÍ kamion s přívěsem. Matka od chlapců vám bez přemýšlení dokreslí řidiče. Zapněte si košili nakřivo, pokud je podezřelá opravdu matka, na konci pohovoru budete mít košili zapnutou správně, aniž byste zaregistroval, že se k vám přiblížila. A když si opravdu nebudete jistý, začněte poskakovat uprostřed místnosti s rukou v rozkroku. Pokud vás odporoučí směrem k WC, je jasná. Tyto diagnostické metody však mají drobný háček; bezdětnou mohou odradit a u matky od chlapců se můžete dočkat toho, že vás zpacifikuje a vy skončíte připoutaný k židli vlastní kravatou, zatímco ona bude pít v klidu kávu s nohama na vašem pracovním stole.
Matky od chlapců musejí být totiž řádně a vždy připraveny, aby se vyhnuly příliš častým návštěvám chirurgické ambulance (i tak mají většinou v peněžence VIP zákaznickou kartičku na rentgen a přednostní vstup do ordinace v ceně – doktoři neradi riskují zdemolovanou čekárnu).
Naštěstí pro tyto matky existují zařízení jako Sokol, kde se i matky s více chlapci cítí mezi svými, kde s pochopením strpí jejich ječení, hulákaní a touha k přirozenému pohybu vertikálním i horizontálním směrem je zde skutečně brána jako přirozená součást dětského života (i když tyto kecy nemají Sokolové ve své marketingové brožuře – matky od chlapečků jsou ostatně dávno poučeny, že alternativní centra s propracovanou brožurou akceptují přirozenou touhu k pohybu tak maximálně do škody deset tisíc). Sokol je také vybaven léty prověřeným nábytkem, jako jsou bradla, švédské bedny (ano, to jsou ty bedny, kam se dají děti uvěznit) provazy a hlavně žíněnky a duchny.
V Sokole se smí kojit, a navíc vám tam do toho nikdo nebude kecat svoje nevyžádané rady a porady o prospěšnosti kojení. Nikdo na to nemá čas.
Zde totiž úřadují matky s dvěma chlapci (a aktivní holčičky, abychom neporušili korektní gender politiku) a kdo nevydrží nějakou tu vybíjenou medicinbalem, ten musí z kola ven.
Sokol tedy vřele doporučujeme.

You may also like...

1 Response

  1. December 13, 2015

    […] Ze života u Ďáblického háje Hausfrau a Hausmann Skip to content HomeO nás ← Matky s dvěma chlapci […]