Moucha – jak postupovat při výchově dětí

Dnes jsem v naší domácnosti potkala mouchu. Hned mě napadla jedna věc: Jaké jsou moderní trendy ve výchově dětí v oblasti much.

Co na muší výchovu mamaplátky

Abych byla upřímná, internetové magazíny mi dosud toto téma nepředložily. Ani papírové mamaplátky omílající stejné prdy pořád dokola nepřinášejí žádnou odpověď. Ze zahraničních mamablogů, které (velmi pečlivě) sleduji, se tomuto tématu nevěnuje jediný.

Co je správně?!

Nevím tedy, který směr ve výchově dětského chování je správný.

Vidím to na dva hraniční směry:

Přirozená volná lovecká výchova

Dítě, zejména chlapec, si v raném období svého života potřebuje osvojit lovecké techniky. Tyto postoje jsou instinktivní a nedoporučuje se je potlačovat. Zakážeme-li dítěti projít touto přirozenou epochou životního vývoje, hrozí pozdější psychické problémy v lovecké oblasti, která je v těle reprezentována levou střední zadní částí pravého mozku. Dítě, kterému nedovolíme zabíjet mouchy a trhat jim nožičky, cítí veliké nenaplnění, a svou agresivitu může projevit ve vztahu k domácímu zvířectvu nebo dokonce lidem.

Výchova k respektu k živému tvoru

I moucha je živý tvor, je proto třeba se k ní chovat s respektem. Nezabíjet ji, nelepit na mucholapku a už vůbec mouše netrhat nožičky (ani křídla). Mouše je potřeba dát prostor. Člověk, který nedokáže respektovat živého tvora, marně v sobě hledá respekt k druhému člověku. S dětmi se o mouchy v domácnosti staráme, stavíme jim obydlí z recyklovaných materiálů a podáváme zbytky prvních, druhých i třetích příkrmů (nedáváme kaše na noc). Učíme tím děti o udržitelnosti a zpracovatelnosti odpadu, pěknému vztahu k přírodě, planetě Zemi a pokládáme základní kámen jejich lidství.

Moucha - trhat nebo pustit

Moucha – trhat nebo pustit

Jenomže co je ten správný směr?

Jsem opravdu bezradná. Soudružky spolumatky na toto téma neotevírají žádná témata ani nezakládají diskuzní skupiny. Měla bych to napravit a založit diskuzi: “Moucha a dítě 21. století”? Věřím, že by měla úspěch. Možná. Možná ale bude lepší zabývat se jinými věcmi.

Přidejte se do naší skupiny o výletech, a pojďte se radši podělit, kam s dětmi vyrazit. Je to lepší, než řešit kraviny. Ať už tady nebo na Facebooku!

You may also like...