Muži a cukroví

Když jsem letos požádala Hausmanna, aby „ohlídal cukroví“, hlídal cukroví tak usilovně, aby neuteklo z trouby, až k nám sousedi málem zavolali hasiče. Jenom málem, takže všechno dobře dopadlo a Hausmann mohl ten zbytek, co nezčernal, zkonzumovat. Do školky tedy nemáme zase nic. Překvapená nejsem. Nijak mě to nerozhodilo.

Hlídal - o vytažení z trouby nebyla řeč...

Hlídal – o vytažení z trouby nebyla řeč…

Proč mi to nepřipadá zvláštní? Myslím, že jedním z důvodů bude, že pocházím z úplné rodiny. Nepamatuji si sice, jak můj tatínek udělal bugr v jeslích, že mi „ukradli“ moje červené botičky (které mi dávno byly malé), a hodil personálu na hlavu ty „škrpály“, co našel ve skříňce – znám to ale z vyprávění. A naučila jsem se, že muži některé ženiny pokyny, vzkazy a příkazy nepochopí.

Vtipné historky o mužích mám přímo ze života

Dědeček – můj tatínek – je zářným příkladem. Babička – moje maminka – mu tuhle přichystala oběd. Hned vedle oběda našel dědeček balíček s hnědou sladkou hmotou.

Když babička udělá oběd i s moučníkem…

I zaradoval se dědeček, že dostal k obídku od své milované ženy i moučník. Udělal si kafe, kakaovou hmotu vybalil z obalu, a začal jí přikusovat k hořkému nápoji.

Co mu to zase dala?!

Konzistence moučníku se mu příliš nezdála, ale zná svou ženu už nějaký ten pátek. Trochu si zanadával, proč mu prostě nemůže koupit tatranku, a zbytek hutného těsta si vzal do práce.

Moučníku bylo hodně, vydrželo 4 kafe

Protože však ke své ženě chová úctu a věří ji, na moučník si nestěžoval. Vydržel mu ostatně celé čtyři pauzy, a tedy čtyři kávičky. Když se mu konečně podařilo celou dobrotu spořádat, napadlo ho otočit obal a přečíst si složení. A vlastně i název výrobku: „Perníkové těsto – polotovar.“

Nebylo to pro dědu…

Jednalo se o perníkové těsto z Ikey, které měl děda doručit své mladší dceři… Manželka se však nevyjádřila jasně…

Jinak není děda samozřejmě žádný hlupák! Můžete si vyluštit jeho rébusy a stát se fanoušky jeho blogu. A nebo toho našeho. Jak chcete!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.