Vánoce se třemi dětmi aneb na čem jede Ježíšek?

Jak jsem psala, snažili jsme se z Vánoc doma nešílet, děti nezahrnovat dary a vyhnout se tunám jídla v lednici i mimo ni.

V naší domácnosti se to relativně povedlo. Jak jsme tedy prožily Vánoce? Děti byly na Štědrý den znechucené, že dárky se rozdávají až večer, a tak se celý den rvaly.

Chtěla jsem program zpestřit pohádkou. Protože nemáme funkční anténu, nejsme limitováni omezenou nabídkou televizních pořadů. Tři oříšky pro Popelku jsem tedy pustila z Youtube, za což jsem si vysloužila řádku nevděčných poznámek. No, já jsem se ráda podívala, ostatní se rvali a ptali, kdy už ta divná pohádka skončí.

Na procházku šly děti jen s velkým znechucením, a i když pak z hřiště odmítaly odejít, přeci jen byly hlavním bodem večera dary.

K těm jsme se dostaly konečně po večeři, při které se děti dožadovaly bramborové kaše místo salátu. A když žádná kaše na talíři nepřistála, napráskaly se lososem bez přílohy. Tedy ty, co se nekojí. Protože kdo je kojený, může prostě všechno jídlo vysypat na zem a roztrhnout matce triko nebo sváteční halenku.

U stromku bylo chvíli nadšení, trhání obalů, chvilkové uspokojení a EŠTĚ, EŠTĚ, EŠTĚ. Když žádné EŠTĚ nepřišlo, musely se děti spokojit s dárky, které dostaly. Pohrály si, a pak chtěly jet hned k babičkám, protože tam mělo být EŠTĚ. Byly z celého dne tak rozjívené, že jsme před spaním přečetli dvacet pět pohádek (nepřeháním), a když jsem u dvacáté šesté usnula, vzbudily mě, že tedy vstáváme, že je ráno, a šly skákat po hlavě tatínkovi, aby je odvezl k prarodičům.

Když děti přečkaly další hodiny otravného a zbytného programu v podobě spánku a procházky, dostalo se i na objíždění zbytku rodiny, kde mělo být to zmíněné všemi očekávané EŠTĚ. A zde bych si chtěla položit otázku z nadpisu:

Na čem to Ježíšek asi jede?!

Že bych si taky šlehla, pokud to je legální droga. Možná bych pak byla víc v klidu a ty světelné meče se zvukem by mu přišly fakt cool. Takhle musím maximálně vymýšlet, kam je schovám, až je zabavím. A protože na ničem nejedu, bude to brzy!

Taky triko pro Hausmanna z edice VTIPNÁ TRIKA Ježíšek mohl trochu promyslet. Ono triko s hovnem je jako celkem za určitých okolností (2 promile a víc) vtipné. Bohužel Hausmann je schopen to triko NOSIT.

Triko s hovnem se nenosí do práce!

Mám své zkušenosti. Fotřík už má jedno triko z edice REKLAMNÍ TRIKA s reklamou na prezervativy. Ne, není to decentní reklamní triko s malým logem firmy. Je to triko s obřím obrázkem prezervativu na zádech.

A to nosí. Na hřiště je to ještě v pohodě, i když nevím, nevím, jestli je Hausmann s třemi nevychovanými chlapečky vhodně vybraný influencer pro firmu na kondomy. Ale když se zadaří nějaká bujará noc (mami, tati, nám je špatně), je pan inženýr schopný odejít v triku s kondomem do práce. No a teď má ještě triko s hovnem.

Nakonec ale uznejme, že i Ježíšek projevil jistou dávku soudnosti, když malé chlapečky neobdařil nůžkami ani jinými ostrými předměty. Protože jak se ukázalo, i nůžkami s kulatou šičkou se dá ustřihnout bříško prstu. Mamince…

A co divného přinesl Ježíšek vám? Jen se pochlubte!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.