Nejlepší vánoční perníčky – ihned měkké bez uležení – pro dokonalé matky

Ne každý je dokonalá matka jako já a zvládl napéct perníčky v listopadu. Někomu již stihli spolubydlící (zejména se týká manžela a dětí) napečené cukroví sežrat. Někdo možná nechal pečení perníků záměrně na poslední chvíli a doufá, že i tak budou na Vánoce měkké. Se všemi, kterých se týká pečení cukroví se zpožděním, bych se ráda podělila o naše rodinné stříbro, recept na perníčky. Letos byly všechny měkké dřív, než je Hausmann (s dětmi) stihl sníst.

Suroviny na tyhle zázračné vánoční perníčky nijak zázračné nejsou:

Měkké vánoční perníčky

Měkké vánoční perníčky

 • 150 g cukru moučka
 • 2 vejce
 • 420 g hladké mouky
 • 1 sáček kypřícího prášku do perníku
 • 1 lžíce medu
 • 120 g tuku
 • Od oka kakao
 • Hausmann doporučuje přidat extra porci zázvoru

Ze surovin se vypracuje za stálého zpívání „Máme doma místo psa, kytku masožravou“ těsto. (Nejprve se rozbijí vejce a utřou se s cukrem, nicméně pokud pečete s dětmi, tento pokyn doporučuji vynechat. Ony vás děti poslechnou, nicméně rozbít vejce a utřít ho cukrem vypadá možná v jejich mysli jinak než ve vaší…). Těsto se nechá 3 h uležet v lednici. Následně se vyválí na placku 0,2-0,35 cm tlustou, z které se vykrajují tvary dle libosti. Pokud budete chtít dodržet všechny naše technologické detaily, nezapomeňte se do těsta vysmrkat, vyválet ho v prachu za křeslem a trochu do něj naslintat – nicméně myslím, že tyto drobnosti nejsou pro výsledek klíčové. Vykrájené tvary se pečou při teplotě 180 °C 8,5 minuty.

Kdyby vám náhodou perníčky stihly ztvrdnout, přidejte k nim do krabice rozkrájené jablko.

Co se týče zdobení, poučovat vás nebudu – sami vidíte, jak má snaha dopadla. Do folklorního kroužku pardubických zdobiček perníků se letos raději nepřihlásím. Nicméně i tak se hodlám ve školce prezentovat jako dokonalá matka. Pokud ovšem moje rodina neobjeví, kam jsem cukroví schovala (a já to nezapomenu).

You may also like...

2 Responses

 1. Hanka says:

  Naše děti pravidelně do těsta kýchnou 🙂 Ale co, beztak si to pak sami sní 😀

 2. Hausfrau says:

  Jasný. My jsme jednou z těsta lovili i ponožku… A nikdo na to nepřišel 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published.