Párování ponožek v pěti krocích – návod zkušené matky jak na liché ponožky

Kdepak má ponožka druhou do páru?

Jakožto matka tří malých chlapečků a manželka jednoho pana inženýra cítím se dostatečně erudovaná k tomu sepsat návod k párování ponožek. Liché ponožky trápí hodně domácností. Přes všechny snahy o rovnoprávnost je párování ponožek ženská práce. Alespoň u nás doma.

Kdyby Hausmannovi došly ponožky, koupil by si prostě nové (což ostatně není tak špatný nápad).

#1 Najděte VŠECHNY PONOŽKY

V prvním kroku musí člověk najít všechny ponožky.

Máme tři chlapečky (1, 2,5 a 5 – odhadem). Naše ponožky se tudíž vyskytují všude. Ano, když hošíci šlápnou do rozlitého čaje, vymění si jen jednu. Když najdou ve skříni černé ponožky, hodí je za topení (každou za jiné topení), že zlodějské nenosí. Někdy se ponožky propadnou v našem 8000 litrové koši na špinavém prádlo až na dno.

Všechny je třeba dostat.

#2 Udělejte si PROSTOR

Na párování ponožek je potřeba si připravit podmínky. Základem je prostor. Často také občerstvení (alkohol a jiné drogy nevyjímaje, nicméně není to rozhodně doporučení tohoto blogu).

#3 Vytvořte z ponožek hromadu

Nebojte se toho a vytvořte obří hromadu ponožek, se kterou budete dále pracovat.

Hromada ponožek

Hromada ponožek

#4 Roztřiďte ponožky podle barev

Bod 4 je klíčový. Nesnažte se v hromadě ponožek najít hned tu stejnou. Dávejte na zem vedle sebe ponožky se stejnými barvami (ano, já vím, že u pruhovaných je těch barev víc… Musíte prostě jednu vybrat…).

Modré k sobě, černé k sobě...

Modré k sobě, černé k sobě…

Pokud máte všechny ponožky černé, najděte znaky, podle kterých uděláte skupiny – kotníčkové, vysoké, s nápisem atd. V případě, že máte ponožky pouze černé ale různých odstínů opranosti, udělejte řadu od nejsvětlejší ponožky k nejtmavší

#5 Párujte

Už během třídění ponožek na barvy budete nacházet páry. Ty rovnou dávejte stranou. Pokud už jste roztřídili všechny ponožky na barvy, poodstupte, nadechněte se a hledejte stejné.

…a hlavně se z toho nezblázněte!

Základem je se nezbláznit. Cílem proto není spárovat VŠECHNY ponožky (některé mohou být ve školce, u babičky, v odpadkáči a na jiných momentálně nedostupných místech). Cílem je spárovat tolik ponožek, aby měl každý člen domácnosti v čem chodit.

A co děti?

Děti (psy, kočky a morčata) k činnosti přizvat můžete – je to samozřejmě výchovné. Hrozí ovšem, že budou řvát „PRŠÍ“ a vyhazovat ponožky do vzduchu. Každý musí usoudit sám, zda jsou jeho děti dostatečně kompetentní k převzetí zodpovědnosti za párování ponožek. Protože jsou chvíle, kdy nechcete zjistit, že na jedné noze máte růžovou, a na druhé máte zelenou s medvídkem. A v Česku se stále ještě často zouvá…

Tak hodně štěstí!

A přidejte se k nám na Facebook!

You may also like...

4 Responses

  1. U nás to párování není nikterak hrozivé, ale malej (19m) se vždy dožaduje pozornosti, takže ho zaměstnávám a on nosí již smotané ponožky do příslušných šuplíků. Je to super pomocníček 😀

  2. Hausfrau says:

    Bude hůř 😀

  3. Článek velmi pobavil 😀 Zatím jsem tedy sama a neustále mám v šuplíku sáček s licháčema. Když je tam nějaká ponožka už moc dlouho, buď ji spáruji s jiným licháčem nejbližšího zbarvení nebo při větší onošenosti s těžkým srdcem vyhodím 🙁 Aneb koloběh života ….

  4. Hausfrau says:

    V jisté životní fázi však začne počet licháčů neúnosně narůstat…

Leave a Reply

Your email address will not be published.