Petice: Otcové do hospod nepatří!

V Česku vznikla petice, která brojí proti umísťování malých dětí do školek. Přečtěte si si o tom rozhovor v Respektu! Přečíst si ten rozhovor je základ pro pokračování ve čtení tohoto článku… Dítě má být do tří let s matkou. Nonstop a bez přestávky. Když samozřejmě nepočítáme pauzu těsně po porodu, kdy dítě svěřujeme erudovanému, blbě placenému, mírně přepracovanému personálu novorozeneckého oddělení.

Dítě má právo i na otce!

Dítě má právo na matku. O tom žádná. Je ale mírně zarážející, že dítě nemá právo na to, být s otcem! Kde jsou muži, aby hájili a zachránili vztahy otců a synů? Kde jsou otcové v životě dcer? Kde jsou, aby se ozvali?

Otcové domů!

Navrhuji proto petici s názvem: “Otcové do hospod nepatří!” Obsahem petice pak bude žádost o uzákonění zákazu vstupu otců do hospod a sportovišť po 17 h. Řekněme, dokud nejmladší dítě studuje. Zákaz by zahrnoval i vánoční večírky a pracovní večeře. Pokud chce mít otec dítě, musí si to umět zařídit jinak. Měl si to rozmyslet dřív!

Matějček to posvětí!

Už profesor Matějček ve svých knihách zdůrazňuje nezastupitelnou roli otce. Otec pochopitelně nemůže být přítomen nonstop, jeho hlavní role je zabezpečit rodinu, nicméně alespoň večer by se měl ukázat.

Nechci, aby toho muži litovali!

Asi se ptáte, proč je důležité kecat mužům do jejich soukromých věcí. Víte, nechci, aby toho muži jednou litovali. Že nebyli se svými dětmi. Že šli radši na pivo a na tenis. Hospoda i sport mohou přece pár let počkat.

Mužský vzor

Víte, proč je takový morální úpadek mužského vzoru? Otcové sedí “na jednom”. Hrají squash. Dítě odložili, aby se mohli bavit! A s sebou děti vzít nemohou!

Hospody nejsou připravené!

České hospody a sportoviště povětšinou nejsou na děti připravené. A i kdyby měly dětský koutek; co kdyby dítě běželo a vrazilo do číšníka s horkou polívkou? Co kdyby dítě dostalo volejbalovým míčem do hlavy? Kdo bude platit jeho ošetření?

Ne, takhle to nejde! Chodí-li muž do hospody nebo sportovat po 17 hodině, měl by se prokázat daňovým přiznáním za loňský rok. Pokud uplatňuje slevu na dani na dítě, neměl by být do hospody ani na kurt vpuštěn.

Hospodští nejsou z kamene

Já samozřejmě nehodlám bránit mužům v pití piva. Hospodští nejsou z kamene. Proto věřím, že když bude zájem, rozšíří se služba ” Dáme pivo”, která zajistí roznos džbánků až do domu.

Nevydržíš to? Máš právo na péči!

Pokud muži nevydrží bez piva a sportu, zaslouží si samozřejmě pozornost v podobě kvalitní včasné péče, např. formou pravidelného poradenství. Zde jim odborník vysvětlí, že pro jejich rodinu je mnohem lepší, když jdou po práci hned domů.

Nikomu nebráním v pití piva a sportu!

Ať si muži pijí pivo a hrají fotbal! Ale pořád si myslím, že v hospodě ani v tělocvičně jim nic neuteče, když pár let počkají! V důchodu na to budou mít času dost!

Proto hurá na to, podepisujme!!! A až otcové budou chodit brzy domů, mohou si matky dělat po večerech ty své kariéry. Tedy pokud bude umyté nádobí!

 

Upozornění: Toto je nadsázka. My v rodině nepotřebujeme žádnou petici k tomu, aby manžel nechodil po hospodách. Od toho má manželku, aby mu to zatrhla!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.