Písek, všude písek – ze života se třemi dětmi

Jedna z věcí, která obohatí domácnost spolu s dětmi, je písek.

Písek děti nosí domů většinou z pískoviště. Zajímavé ovšem je, že písek domů děti přitáhnou i ve dnech, kdy na žádném pískovišti nebyly. Dokonce i kdybyste zavřeli děti do vypolstrované místnosti, dokážou v ní vytěžit písek.

Děti nosí domů písek v botách, v kapsách, ve vlasech, v rukavicích, ve spodkách, mezi prsty, v kapesníkách, v uších, v puse i v nosních dírkách. Písek si dokonce dokážou zabalit i do matčiny podprsenky nebo otcova pouzdra na brýle.

Písek, všude písek

Písek, všude písek

Písek, průmyslově využívaný k otryskávání neboli povrchové úpravě tvrdých materiálů, doma působí značné potíže. Chůzí po opískované podlaze dochází k její povrchové úprávě v místech, kde člověk o žádnou povrchovou úpravu nestál. V pračce ucpává písek filtr. V tělesných otvorech způsobuje písek zdravotní komplikace. V práci působí rodičům nejrůznější nedorozumění. Když se místo výsledků sypou ze služebního notebooku zrnka písku, nejeden nadřízený pozdvihne obočí.

Boj s pískem je marný. Můžete ho vysávat, zametat, vysypávat, stírat, sbírat či jíst, stejně nakonec zvítězí. V domácnosti s dětmi ho bude vždy víc, než je žádoucí.

Vzpomeňte si na mě, až po náročném dni objevíte v posteli místo polštáře PÍSEK!

Písek bohužel není nijak vzácná surovina, a i když to tak nevypadá, nikdy ho nebudete mít doma dost na to, aby se jeho těžba z dětských kapes ekonomicky vyplatila.

Přesto nikdy nezapomínejte, že písek JE surovina, schraňujte ho do pytlíčku, a vracejte na hřiště. Bohužel nádobu na tříděný odpad na písek zatím nikdo neprosadil. Pokud se ale stanete členem předsednictva spolku rodičů a přátel školy, můžete navrhnout, že místo víček budete letos sbírat právě písek.

Mějte však v paměti, že rodiče soutěživých dětí vám asi nepoděkují. Pokud totiž budou muset v rámci soutěžního zápalu odvézt z Hornbachu kamion písku, možná je přejde smích. A vás taky, protože jako člen spolku budete řešit, jestli uděláte pláž z tělocvičny nebo z jídelny.

Tak bacha, aby vás písek nezasypal!

Své zkušenosti s pískem nám napište do komentářů na Facebooku.

You may also like...