Přihláška do školky

Nastal čas přihlásit prostředního syna do školky. Už mě nebaví vysvětlovat mu, že ve školce nemůže zůstat vždy, když tam vedeme nejstaršího chlapečka. Paní učitelka mi sice sdělila, že nemá šanci se do školky dostat, ale nenechali jsme se odradit.

Dokumenty podepsány, pobyt přehlášen!

Vyplnili a podepsali jsme s Hausmannem potřebné dokumenty, změnili jsme synáčkovi trvalé bydliště, a nechali si od paní doktorky potvrdit, že je očkovaný (takže by neměl na rozdíl např. od lékařů a sester šířit spalničky (jak přiznává sám velký a pravdivý Zdravotnický deník, z 19 případů nakažených spalničkami bylo 5 zdravotníků – takže kde kurňa soudruzi udělali chybu, že tolik odpůrců očkování může pracovat ve zdravotnictví? http://www.zdravotnickydenik.cz/2017/04/na-ostravsku-se-raketove-siri-spalnicky-onemocnely-ctyri-desitky-deti-dospelych-stovky-zdravotniku-ceka-ockovani/)

S přihláškou (a dvěma dětma) jsem naklusala do školky. Bohužel ne jako první. Bylo naštěstí krásně, tudíž jsme si frontu táhnoucí se školkovou zahradou užívali. Prostřední syn očichával všechny květiny, svačil, a na moje prosby, aby si lehl do kočárku, a spinkal odpovídal: „NECHCI PINKAT!!!“, čímž jsme bavili ostatní rodiče.

Je ta školka dobrá?

Rodiče ve frontě se dohadovali, zda je školka dobrá. Školka je dobrá. Kromě těstovin s mákem podávají i cizrnu a zázvorový čaj. Děti nenutí do jídla. Nešikanují mě za drobné záchodové nehody. Neposmívají se mi, když syn vybarví koníčka zeleně. Chodí s dětmi ven, i když není nádherně. Čtou dětem pohádky před spaním. A neříkají mi, že „tohle ještě neviděli!“. Mají taky pítka.

O školku nesmí být zájem!

Ostatním rodičům školku ovšem nesmíte vychválit. Cílem je, aby svou snahu vzdali, přihlásili dítě jinam, a zvýšili tak naše šance. Proto jsem si připravila následující témata k diskuzi:

Dobré reference vypouštějte jen o školce, kam se nechcete dostat!

Víte, náš syn je hrozný jedlík a ta půlka kůrky, co mu tu dávají mu nikdy nestačí. Taky není zvyklý jíst plesnivý chleba. My to nějak s manželem nejíme, no asi jsme mu měli jít příkladem, takhle má občas hlad… Ani škraloup jsme ho nenaučili pít. Takže když nevypije kakao, má celý den žízeň, nic dalšího tu nemají. Ale zas jim pouštějí pěkné pohádky na televizi, takové akční – střílecí, to syn miluje. Sice pak mlátí brášky, ale nějak se musí naučit se bránit, ne? A taky že jo, první týdny chodil pořád s monokly, ale teď se to zlepšilo a většinou vyhraje, jen jednou mu letos zlomili ruku. My si tu školku nemůžeme vynachválit, přece nebude chodit támhle vedle, tam dětem čtou a nutí zeleninu!

Školní zahrada plná bylin ke svačině…

Moje děti však nepochopily, že mají hned ve frontě usnout, takže jsem se ke konverzaci s rodiči fakt nedostala, protože jsem pobíhala po školní zahradě a marně vysvětlovala, co všechno se netrhá a nejí…

Co musí umět dítě do školky?

Prostřední synek usnul až těsně před cílem. To byla nakonec trochu škoda, protože jsem nemohla demonstrovat jeho připravenost k docházce – měla jsem vše pěkně připraveno: Jeho samostatnost v oblékání mělo demonstrovat triko naruby, každá ponožka jiná a kalhoty s poklopcem na zadku. Že již nemá pleny mělo být poznat podle lehce počuraných kalhot. Že jí sám a umí pít z hrnku prokazovaly fleky na oblečení. A o schopnosti vylézt do schodů by nikdo nepochyboval, pokud by ho viděl skákat po stole. Tím, že mé děti usnuly, přišly také o sklizeň hub ze školní zahrady, kterou se začaly bavit ostatní děti čekajících rodičů těsně před tím, než jsme my přišli na řadu.

A kdo tam bude dlouho, dostane deku!

V ředitelně jsem odevzdala přihlášku, podepsala papíry a poreferovala, že se čeká přes hodinu. Když jsem vyšla, rodiče se na mě slítli, jak to, že jsem byla uvnitř tak krátce. Potěšila jsem je svou strohou odpovědí: „Měla jsem vše připraveno!“ Po mně pak každý, kdo tam byl déle, dostal od netrpělivých rodičů deku.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.