Prosinec ve školce

Prosinec byl nabitý školkovými zážitky. Nejprve se jelo na předvánoční výlet na zámek. Protože náš syn ještě není v pubertě, svěřuje se mi. Nejzajímavější atrakce na výletě bylo, že se jedna spolužačka poblila. Naštěstí si pozvracela svoji mikinu a nic víc. A víte co? Pak hrozně smrděla. Strašně. Tudíž asi pěkný výlet.

Pak přišel Mikuláš. Netuším, zda mu někdo zpíval písničky nebo jestli měl čert veliké rohy. S jistotou ale vím, že anděl měl zlaté vlasy. Jeden si totiž náš chlapeček přinesl domů. Jak říkal, s klukama trhali andělovi vlasy. Chudák anděl plešatec, snad mu do roka něco doroste. Pokud ovšem bude chtít mezi tu chásku nevychovanou bez respektu k autoritám zase přijít.

Anděl přišel o vlasy, o co asi přišel čert?!

Také se uskutečnila vánoční besídka. Té jsem se nezúčastnila. Psala jsem ale Hausmannovi, jak se mu tam líbí– abych byla alespoň v obraze, co se děje – díky bohu za moderní technologie. Odpověděl mi: „Vyrábíme anděla.“ Takže se měli asi fajn, dovedu si představit, že vyrábět anděla s třiceti maminkami si přál po celý rok. Já bych určitě vyrobila hezčího, ale co už! Nebyl to poslední anděl v jeho životě, třeba se mu příště nebo popříště povede lépe.

Celý prosinec zpívali miláčci ve školce koledy. Naučili se jich opravdu hodně. Vždycky, když se někam vypravujeme, je nejprve potřeba přezpívat je od Hajdomhajdom až po Narodil se. Trochu ze synáčka zpěváčka rostu, když místo obouvání slyším o Valaších. Už jsem ale byla obviněna, že nedávám pozor, doslova mi bylo řečeno: „Ráno mě neposloucháš a musím ti to opakovat!“ – takže radši ty koledy poslouchám, aby mi nemusely býti opakovány.

Hajdomhajdomtydlidom, už aby bylo jaro!

Každopádně prosinec ve školce byl zřejmě tak atraktivní, že se z dovolené vrátily vši. Pardon, že odbočuji, ale občas se mě ptáte, zda bych si přála ještě holčičku? Myslíte, že holčičku je možné ostříhat strojkem na devítku?! Berte to jako odpověď. Na vši my máme jednoduché řešení.

Co ovšem zaskočilo i zkušenou matku je cedulka z posledního týdne. Místo vánočního přání vyvěsil personál školky do šatny toto:

Veselé Vánoce Vám přeje spálová angina

Veselé Vánoce Vám přeje spálová angina

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.