Se třemi dětmi v lepší restauraci aneb my máme dětský koutek!

Hausmann domluvil sraz v jedné takové lepší restauraci v Praze. Tato restaurace udělala marketingovou a strategickou chybu, že na svých stránkách prozradila existenci dětského koutku. Do restaurace jsme pochopitelně nechtěli jít rozptýlit personál, ani si zpestřit odpoledne placením neočekávaných škod. Chtěli jsme se setkat s jinými dospělými lidmi.

I s dětmi umíme přijít na sraz do restaurace včas!

Protože jsme profesionální rodiče tří dětí, dorazili jsme na sraz o celých deset minut dřív. Když nás číšník uviděl, tvářil se poněkud překvapeně. Naše děti mu vůbec nepřipadaly roztomilé, a to se zrovna nervaly, z nosu jim nevisely půlmetrové nudle, ani neútočily nůžkami. Možná by nás nejradši tenhle pan číšník vykopnul zpět na ulici. S tolika dětmi evidentně nepočítal. Možná si myslel, že chceme v dětském koutku hrát šachy. Protože byl ale profesionál, zavedl nás na naše rezervovaná místa hned vedle dětského koutku (zdůrazněno v rezervačním formuláři).

Copak tady máte za hračky?!

Na dětský koutek jsme se s radostí vrhli. Jakožto odborný hodnotitel dětských koutků vám mohu říct jedno: Tohle nebyl dětský koutek dělaný s láskou k dětem. Koleje obsahovaly jen 4 zatáčky a spoustu rovných dílů (abyste chápali – k vytvoření kruhu potřebujete 8 zatáček) – tudíž trať vedla odnikud nikam. Kosmonaut měl utrženou helmu a plyšáci jevily značný stupeň ohmatání.

Se třemi dětmi nemůžete čekat věčnost…

Po chvíli čekání na zbytek skupinky jsme si objednali. Bylo nám totiž nahlášeno deset minut zpoždění. Po jeho uplynutí jsme zjistili, že ostatní dorazili do stejnojmenné restaurace na druhém konci Prahy. Což byl pro nás poněkud nemilý fakt. Naše děti vydrží chvilku v klidu. Rozhodně je ale nebaví čekat několik hodin na nějaké kamarády jejich rodičů v nevybaveném dětském koutku.

Jeden koláč s tatarkou…

Číšník přinesl kávu, džusíky a zákusky. Mrkvový dort o velikosti 3 x 4 x 0,5 cm byl rozkrájen na 3 mini dortíky a zalit sladkou bílou omáčkou. Prostřední synek dostal záchvat, že nechce mít na dortíku TATARKU. „Nechci tatarku!“ a „Bez tatarky!“ volal na číšníka. Ten znechuceně hodil poživatiny na stůl a odešel.

Eště. Přidat. Jabko. Rohlík. Mamí, já mám hlad!

Během tří sekund zhltly děti moje zákusky, svoje zákusky, Hausmannovy zákusky i drobky pod stolem, vypily svoje džusy, snědly naši pěnu z kafe a chtěly nášup. Když jsme odmítli objednat další mini zákusky v ceně běžného tříchodového oběda pro pětičlennou rodinu, chtěly rohlík. Jabka. Banány. Bohužel, nic z toho se v této restauraci nepodávalo, možná kolečko z banánu zalité proužkem čokoláda za 89 Kč. Vytáhnout rohlíky z batohu mi bylo trapné (dětem ne…).

Vydrželi jsme dalších 5 minut, během kterých jsme převrátili dětský koutek vzhůru nohama, pohráli si s vodovodním kohoutkem na toaletách, pětkrát vyšplhali točité schodiště do druhého patra a pokusili se vypít kafe. Pak byly možnosti tohoto podniku evidentně vyčerpány.

Hausmann sdělil číšníkovi, že na zbytek čekat nebudeme a vyrazíme raději na hřiště, abychom restauraci nezbořili. Číšníkovi se to zdálo jako první náš dobrý nápad ten den. Po zaplacení nás ujistil, ať se určitě nevracíme, a ač v hospodě nebylo ani živáčka, že mají již plno (až do června 2038).

Na hřišti se netopí…

Hřiště bylo fajn. Mohli jsme si vytáhnout pořádnou sváču, vykoupat se v nezmrzlých kalužích a povozit na kolotoči. Za čas dorazil i zbytek skupiny, ukázalo se však, že na zimní radovánky na hřišti jsme, co se oblečení týče, vybaveni pouze my, proto se dýchánek brzy opět rozpustil.

Jako rodina jsme si den moc užili. Hausmann získal inspiraci na mrkvový dort a teď nám ho i s tatarkou připravuje. Děti si váží stavu svých hraček a my víme, že chodit na čas se třemi dětmi má své nevýhody…

Mrkvový zákusek s "tatarkou"

Mrkvový zákusek s “tatarkou”

Poučení pro všechny provozovatele restaurací pak je: Chlubíte-li se dětským koutkem, mohou k vám přijít děti. A minimální počet zatáček je osm. To dá rozum! Tak se k nám přidejte na Facebook! Brzy vám prozradíme, jak dělá Hausmann ten mrkvový zákusek.

You may also like...

1 Response

  1. February 1, 2018

    […] Aneb mrkváč s tatarkou. Jednoduchý recept, málo citlivý na výkyvy v surovinách (čtvrt hrnku mouky sem, čtrvrt hrnku mouky tam) a navíc se nabízí bokem udělat mrkvový salát, když už stejně špiním struhadlo! Pokud mrkváč připravujete se třema dětma, ten mrkvový salát je spíš nutnost, protože děti by většinu nastrouhané mrkve ujedly a mrkváč by byl velmi ošizený. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Where Can I Buy Progentra Male Enhancement Pills In Ghana|Fat Burners With Appetite Suppressant|Cannabigold Intense Cbd Oil 3000mg 12ml