Sunarový paradox – marketing na počáteční kojeneckou výživu

Česká republika, země, kde všechno víme a umíme nejlíp na světě (a po třech pivech ještě líp), podporuje kojení. Nejen, že porodnice dodržují většinou alespoň osm bodů z deseti pro správné kojení (a to těchto – rozklikněte), ale ještě zakázala marketingové akce na počáteční kojeneckou výživu.

Jaké bylo moje zděšení, když jsem v letáku nejmenovaného prodejce potravin zahlédla obrázek jedničkového Sunaru i s cenou. Nebylo tam tedy napsáno ani „sleva“, ani „akce“, pouze „cena“, ale i tak! Málem se mi úlekem zastavila laktace. Když jsem se podívala znovu, dostala jsem neovladatelnou chuť a touhu objednat plastové kojenecké lahvičky. Vidíte, jak tyhle reklamní triky ovlivňují psychiku žen! Celou událost jsem ještě dlouho rozdýchávala při meditaci nad čajem pro kojící matky. Ještěže mi v porodnici nedali slevový kupón na umělé mlíko, to bych se nikdy nerozkojila.

Leták...

Leták…

Nicméně, ač byl tento sunarový zážitek nepříjemný, ověřili jsme si známý fakt. V Česku se to (ať si pod zájmenem TO představíte COKOLIV) prostě vždycky nějak udělá. Vzorky se sice rozdávat nesmí, ale dát si cenu jedničkové kojenecké výživy do letáku se toleruje. No a být na Heurece o dvě stovky levnější než konkurence taky žádný problém.

Sunar Complex 1 6x600g lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

You may also like...

1 Response

  1. Katarina says:

    Clanku moc nerozumim – je zakazana reklama, ne prodej. Cenovy letak neni reklama.
    Nebo podle autorky by se jako nemelo mleko pro kojence prodavat vubec?
    Nerozumim a cely clanek mi prijde jako vykrik do tmy bez nejakeho solidniho zakladu ….

Leave a Reply

Your email address will not be published.