Tatínek a oblékání

Hausmann není z těch, kteří by se nechali vyvést z míry tak složitým úkolem jako obléct děti do školky. Hausmann navíc není žádný podpantoflák, takže se mě nebojí (ač by tedy měl!). Obléká své syny podle sebe, ne podle zavedených konvencí.

Hausmann je tak zkušený otec, že když byly našemu nejstaršímu synovi 4 roky (a v bytě se mu již vyskytovaly další dvě, většinu času oblečené děti), dozvěděl se, že dětské oblečení má velikosti. Přišel domů a hned ve dveřích mi hlásil, že dětské oblečení MÁ VELIKOSTI. “No a co?!” byla moje nevrlá odpověď, a to jsem ještě nevěděla, že domů přišel o 5 hodin později než bych potřebovala proto, že s kolegy závodil na motokárách a popíjel v hospodě (zajímavé, že matky pracující na částečný úvazek vždycky v práci natrefí na tu část pracovní doby, kdy se pracuje, a ne na tu, kdy se na účet firmy chlastá).

Hausmann byl pochopitelně naštvaný, protože si myslel, že mi řekne nějakou novinku, a chtěl si povídat o tom, že na nepromokavých kalhotech viděl cedulku 2-4 roky (možná ta “pracovní” večeře nebyla jen o chlastu…). Týden na to jsem viděla na hřišti pána, který právě dostával pojeb za to, že ty kraťasy, co koupil, jsou synovi malé. Pán se hájil, že v krámu měli několik velikostí, a že to přeci nemohl dopředu vědět, a že mu nikdo neřekl, že se má připravit na skutečnost, že dětské kraťasy se dále dělí na podskupiny podle velikosti. Zkuste se svého otce/manžela/bratra zeptat, zda ví, že dětské oblečení má velikosti (zřejmě se bude divit, že děti vůbec potřebují něco na sebe, každopádně ta novinka o velikostech bude tak nová, že jistě pochopíte, že ji bude muset jít IHNED sdělit Frantovi do hospody…).

S velikostmi Hausmann ovšem bojuje dál. Když jsem mu tuhle napsala, zda fakt, že doma chybí zimní bunda našeho prostředního syna, a přebývá zimní bunda nejstaršího syna, znamená to, co si myslím, dostalo se mi odpovědi: “Mně bylo divný, že mu kouká triko!”

Hausmann si také všimnul, že oblečení a obuv se dělí podle ročního období. Když se letos v únoru oteplilo, přišel za mnou Hausmann s požadavkem na jarní boty pro nejstaršího syna. Abyste rozuměli, požadavek zadal v 7:00 a boty potřeboval v 7:01. Hrozně ho překvapilo, že mi nefunguje kouzlo. Hausmann si myslel, že dětské boty se u nás doma objeví tak, že zamumlám zaříkadlo a boty -PLOP- vyskočí z klobouky.

Nenechal se mou neschopností nijak odradit. Sice se tvářil, že když už vypadám jako čarodějnice, že bych mu mohla jedno vykouzlení bot dopřát, ale tvářil se jako chápající manžel s tím, že zítra mi to tedy snad už zase půjde… Když jsem nevydala jarní boty, poradil si sám. Odvedl syna do školky v teniskách. Hádáte správně, žádné jiné dítě v únoru do školky v teniskách nechodí. Učitelka se na mě při vyzvedávání soucitně dívala.

Tenisky v únoru

Najděte tenisky…

Hausmann si však umí poradit i s úpravou oděvů. Pokud se mu zdá, že otvor na hlavu je příliš malý, má jednoduché řešení: NŮŽKY (ne, nestříhá uši, použije, stejně jako to dělají porodníci, fintu zvanou NÁSTŘIH, a stejně jako porodníci nechápe, že by mohl hledat elegantnější řešení).

Nůžky jsou Hausmannův oblíbený nástroj. Onehdá mu na procházce scházely náhradní ponožky (byly v kočárku schované a nenašel je, ač fakt hledal, což se pozná podle toho, že všechno bylo rozházené). Situaci se rozhodl vyřešit po svém – odstřihnout ťapky od punčocháčů. Bohužel zrovna v kočárku nebyly ani nůžky. Musel si tedy poradit po svém a punčocháče rozpáral pomocí klíčů. Doma se pak divil, že jsem ho za čin nepochválila, a kontroloval mě, zda ponožky peru. Nesmím je teď vyhodit, jsou to naše NEJLEPŠÍ ponožky.

Milé ženy, doufám, že máte také tak schopného manžela, který se s vámi o péči o děti dělí, seč mu síly a nůžky stačí!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Birth Control Pill Drink Before Sex Or After|Nutra Surreal Keto Pills|Is Cbd Hemp Oil A Controlled Substance