Ultrazvuk v těhotenství – doporučované parametry

Na českých diskuzních serverech se to hemží inženýrkami biofyziky a jinými expertkami, které Vám poradí, že ultrazvuk není ani vidět ani slyšet, tudíž je zcela bezpečný, přesto není občas od věci jít i po jiných zdrojích informací.

Nikdo nepochybuje o tom, že v českých porodnicích pracuje pouze vyškolený (a doškolovaný) personál, servis přístrojů probíhá pravidelně a jen u autorizovaných firem, Franta z údržby se v tom nevrtá (i když je expert a umí spravit topení), aby obešel nastavený maximální výkon, ale… chcete-li kontrolovat svého doktora, zda nastavil doporučené parametry správně, musíte je nejprve znát.

Pěkný článek o dopručovaných parametrech naleznete v tomto odkazu. Nejste-li studijní typy, stačí si ho vytisknout a vložit do průkazky nebo porodního přání. Zdravotníky svou aktivitou jistě potěšíte.

Existují dva základní faktory, které se sledují:

Tepelný index – představuje míru ohřevu tkáně během vyšetření.

Mechanický index – představuje míru mechanického poškození tkáně během vyšetření.

Tyto faktory představují kvantifikaci principu ALARA (As Low As Reasonably Achievable), tzv. principu opatrnosti, kdy nedochází k většímu vystavení tkáně než je nezbytně nutné pro dané vyšetření.

Protože to, že ultrazvuk nevidíte, neznamená, že neexistuje...

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Mrbeast Ale Friend Has Large Penis|Quick Weight Loss Centers In North Carolina|Where Ccan I Buy Cbd Oil In Henrietta