Vánoční besídka v mateřské škole – jak probíhá a co čekat

Dokud nemáte děti, myslíte si, že předvánoční období je čas náročného opíjení se na vánočních večírcích. S dětmi přijde změna jménem VÁNOČNÍ BESÍDKY.

Rodiče dostanou za úkol dodat cukroví. Musíte napéct takové, aby vaše dítě nesklidilo posměch. Děti ve školce nacvičuji vybrané choreografie a všichni společně se těšíte.

Na besídky chodí rodiče. Naštěstí jsme nedostali ten spásný nápad pozvat i prarodiče a praprarodiče, jinak bychom byli za Hujerovi.

Náš svícínek bez jedlých ozdob - medvídky i rozinky dítě sežralo

Náš svícínek bez jedlých ozdob – medvídky i rozinky dítě sežralo

Naše besídka byla krásná. Děti tančily a zpívaly a já v duchu obdivovala učitelky za jejich práci – měsíc v kuse zpívat ČERTÍKU, BERTÍKU, CO TO NESEŠ V PYTLÍKU, chce silnou motivaci i osobnost (ve třídě je 27 dětí ve věku 3-7 let na 2 učitelky, které se střídají – jen tak pro představu).
Po zpívání jsme s dětmi tvořili svícen z pomeranče (Hausmann nerad pomeranče loupe, takže ten náš během představení nesnědl a my jsme mohli vyrábět).
Do pomeranče jsme měli zabodnout svíci a na ozdobu rozinky, gumové medvídky a hřebíček. Jak uvidělo naše dítě medvídky, začalo je futrovat do sebe. Když došli medvídci, vrhlo se plnými hrstmi na rozinky. Po rozinkách, jak jistě tušíte, následoval hřebíček. Schválně si zkuste, rozkousat hřebíček!
S hřebíčkem v puse spustil Davídek obří řev. Cela třída zmlkla a všichni koukali na nás, co se děje. Náš mladší syn ze solidarity k bráchovi nastartoval také svůj nejhlasitější ječák. Naštěstí vše spravilo trochu čaje, dárečky a tuna cukroví, která se objevila na stolku.
Nakonec jsme šli domů skoro až poslední, protože odtrhnout naše děti, kterým doma nedáváme najíst, od cukroví, nebylo snadné. Hausmanna ostatně taky.
Velká výhoda dětských besídek je, že se tam nepodává alkohol, takže Hausmann nešel nikam trhat medvědí česnek, jak bývá jeho zvykem po pár pivech, ale odešel s námi domů a uvařil nám večeři.

You may also like...