Víkendová ranní idyla – dva důvody, proč si (ani) o víkendu nepospíme

Ty dva důvodu, proč o víkendu nezahálíme, jsou naše děti. Je od nich moc milé, že nás nechtějí nechat válet si šunky a tloustnout vlivem nadměrného pospávání.

Nejprve děti ječí, že chtějí JÍDLO. JÍDLO. Celou noc se nejedlo, což je zásadní chyba a možná by bylo záhodno tento režim změnit. Chtějí JÍDLO OKAMŽITĚ, HNED A BEZ ZBYTEČNÉHO ZDRŽOVÁNÍ. Ony to nevymyslely, že ve tři ráno nemáme svačinu.

Když jídlo mají, kromě toho, že ho jedí, rozmatlávají ho po stole, po židlích, sobě ve vlasech a po rodičích. Nikdo je nenaučil slušnému stolování. Starší dítě střílí, přestože si běžně plete pistoli s vrtačkou. Ve školce se střílí prstem, to dá rozum. Nejlepší zábava. Mladší dítě snídá s vláčkem v ruce. Vláček se také musí nasnídat. Snídá jogurt předními koly.

Když jsou děti nasycené, perou se o hrnek s džusem (ano, polijou se, pokud se ptáte) a vzájemně se krmí tím, co jim zbylo. Ne vždy se trefí do pusy. U toho se mlátí kolejemi a perou se o modrý vagónek, protože zbylých 758 vagónků, které máme, nejsou zdaleka tak atraktivní jako okousaný modrý vagónek upatlaný od jogurtu.

Najedené děti také hází po bytě nočníkem (naštěstí prázdným, uff) a pak i s ním mizí v ložnici. Z ložnice se ozývá smích (smích je skoro stejně tak podezřelý jako ticho). Děti skáčou po hlavě z postýlky a do postýlky. Běžná zábava osmnáctiměsíčního dítěte. U toho mladší z dětí křičí: „KUDVA“, což evidentně znamená „kůra“, jakože kůra ze stromu (asi bude botanik, ten náš nadaný chlapeček, již dnes jsem hrdá matka) – alespoň já si to tak interpretuji, i když starší se tomu směje: „To jsem ho naučil já“.

S Hausmannem bychom je pochopitelně měli vychovávat, nicméně v zájmu naší klidné snídane se je snažíme ignorovat, jak nejdéle to jde. Předstíráme, že nic neslyšíme, nevidíme, že nemáme na triku jogurt, a hlídáme si hrnky s kafem a čajem, aby nám do nich nespadly koleje. Spontánní hra, jak jistě víte, je pro zdravý vývoj jedince nezbytná.

Touto strategií se nám daří prodloužit naši klidnou víkendovou snídani v průměru o tři a půl minuty. Většinou do prvního rozseknutého rtu. Život s dětmi je krásný. Zbaví vás, na rozdíl od studia na vysoké škole, zahálky, lenosti i vlastní pohodlnosti.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Supplement Superstore Male Enhancement|Pregnancy Safe Energy Booster|750 Mg Cannabis Oil Cartridge