Vyšetření kyčlí u miminek

Jedno z vyšetření, které miminko musí absolvovat, je vyšetření kyčlí. Pro mě je každá návštěva lékaře malé dobrodružství. Jednou mě na vyšetření kyčlí seřvali, že nemám doporučení od pediatra, následně ze mě dělali špatnou matku, že se moje šestitýdenní miminko neotáčí za dudlíkem a také chtěli mé dítě rentgenovat, přestože se toto vyšetření dělá běžně ultrazvukem.

Kde máte doporučení!?????

Změnila jsem tenkrát lékaře a na rentgen se nikdy nedostavila (ostatně jsem na něj stejně neměla správné doporučení). Nebylo to pochopitelně jednoduché, protože na mnou vybraném pracovišti již měli plno, a místo našli až poté, co jsem si do telefonu pobrečela a vyslechla pár poučení „pro příště“!

Všechny své další děti jsem proto na kyčle objednávala již z porodního sálu. Žádný rentgen a podobné praktiky jsem nemínila riskovat. Ordinace, kam chodíme, je vybavena ultrazvukem. Člověk vždycky musí přijít a úkol číslo jedna je probít se do čekárny do přední části místnosti. Neznalí amatéři zasednou volné lavičky v zadních řadách – chyba.

Kartičky pojišťovny SEM!

Na ortopedii se můžete projíždět v nákupním vozíku

Na ortopedii se můžete projíždět v nákupním vozíku – špionážní foto z mobilu

Sestra pravidelně vychází (kdo zaklepe, toho zbije berlí a pošle v nákupním košíku na lůžkové, proto nikdo neklepe) a ptá se po kartičkách. A teď nastane to umění. Vrazit sestře kartičku tak, aby si ji dala na vrch svého karetního balíčku. Kdo chodil v dětství na kouzelnický kroužek, má výhodu. Kdo má tři děti, praktiky zná, a dokáže během procesu vybírání karet předběhnout deset prvorodiček.

Do ordinace se chodí po třech (po třech párech miminko + rodič, další doprovod ZAKÁZÁN!), protože vady kyčlí malých dětí ani rodinná anamnéza děťátek nejsou citlivé informace. Následuje prohlídka a na lesklý papír s fotkou z ultrazvuku vám napíšou nález (na lesklém podkladě se informace rozmaže i po třech dnech sušení, takže pijáky s sebou!).

Naposledy, když jsme tam byli, jsem si návštěvu obzvlášť užila. Mladá doktorka (snad měla za sebou alespoň první praxe) vypadala dost jetě, možná až sjetě. Stejně jako doktorka, kterou jsem v září měla (nebo spíš neměla, naštěstí) u porodu. Takže buď jede celá nemocnice na stejných drogách nebo je součástí praxí mladých lékařů tzv. NSW – NONSTOPWEEK, během kterého lékař musí prokázat, že celý týden vydrží operovat beze spánku, jinak nedostane atestaci (jo, kamioňáci, když se nevyspí, dostanou pokutu, lékař to má naopak – v práci nikoho neohrožuje, ale zachraňuje, tak co by ne!).

Nevyvinutá jadérka u kyčlí?!

Paní doktorka měla fakt dost. Jak se naučila na zkouškách od bezchybných profesorů, sprdla mě, že nevím, že na nevyvinutá jadýrka se pomůcka nedává, a po kontrole pouze jedné nohy nás poslala domů s nápisem na lesklé fotce: KONTROLA ZA 2 MĚSÍCE. Přiznala jsem paní doktorce, že se ptám, protože z toho zkoušku nemám. Až poté roztála a začala být trochu milá, asi mě litovala, protože, jak se dozvěděla na škole, bez téhle zkoušky není člověk člověkem.

Upřímně doufám, že za dva měsíce bude vše v pohodě a my nebudeme muset podstupovat léčbu. A pokud ano, že snad naberou nějaké nové doktory (vem to čert odkud), aby se ti stávající mohli vyspat. Nebo jim, prosím, alespoň pořiďte z grantu nějaké kvalitnější drogy!

You may also like...

4 Responses

 1. Ali Čajazpalaca says:

  S tými doktormi je neskutočná zábava aj u nás. No čo sa deje u vás, len zíram.
  My sme mali šťastie na milú doktorku, a hlavne na to, že malý problém nemal. Keď som povedala, že malého nosím v šatke a v manduke, tak som nemusela používať tie široké gate. Paráda. A hlavne, neviem v akej dimenzii tam tí vaši doktori žijú, ale o RTG som ani nepočula. Dokonca už pred ôsmymi rokmi bol môj synovec vyšetrený USG.
  A našťastie tam funguje objednávkový systém, čiže sa len zakričalo meno a už sme cupitali dnu. Muž, ja a dieťa… A nikto ani necekol. Skúsil by a môj dvojmetrový a stokilový chlap by im to vysvetlil 🙂

 2. Hausfrau says:

  No je to jak kde 🙂 Když všechno klape, není to taková sranda pro blog..

 3. Alenis says:

  Joj, tak to jsem ráda, že u nás byly boje jen v čekárně. Zásadně jsem chodila o 15 minut dřív než začínali, na hodinu objednání tam nikdo nekoukal, takže se mi tak podařilo vyhnout 3 hodinovému čekání. No jsem ráda že to máme za sebou.

 4. Hausfrau says:

  Taky se snažím chodit všude dřív 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Natural Pills For Pennis Enlargement|Overnight Drink To Lose Belly Fat|Cannabis Oil Cures Anxiety