Ze života s manželem – Borůvky

Nikdy by mě nenapadlo, že si na zahradě vysadíme zrovna borůvky. Borůvky patřily v očích mého manžela mezi náročné rostliny. Nechtěl o nich ani slyšet.

Každý má nějakou vášeň...

Každý má nějakou vášeň…

Vše změnili naši sousedé, kteří si na předzahrádku jednu borůvku pořídili. “Když roste jim, musí i nám!”

Specializované zahradnictví na borůvky není na každém rohu

Naše borůvka pochopitelně neměla pocházet z nějakého obyčejného chovu. Našel si specializované zahradnictví na borůvky. A tak, místo abychom si užívali bez dětí, vyrazili jsme v době, kdy byly děti na dovolené, pro borůvky. Dvě, pochopitelně, aby každá plodila jindy a borůvky byly furt.

Borůvky rostou v rašelině

Pokud to nevíte, borůvky potřebují rašelinu. Každá tak padesát litrů, minimálně. Proto jsme koupili tři sta litrů – pro jistotu. Dále Hausmann nastudoval vše kolem borůvek, jaké potřebuje pH, kolik vlhkosti, jakou teplotu, jak se na ni máme tvářit po ránu a jak večer.

Borůvkové rande pokračuje

Naše rande pokračovalo tím, že Hausmann kopal díry na ty borůvky. Vykopat díru na tři sta litrů rašeliny je celkem posilovna – pro někoho, kdo pracuje u počítače. Zahrada byla proměněna v rašeliniště.

A další borůvky a rašelina a hnojivo…

Když už jsme měli dvě borůvky, objevil Hausmann další specializované zahradnictví na borůvky. Člověk by neřekl, kolik lidí se uživí prodejem borůvkových rostlin. Museli jsme tedy jet na další výlet, tentokrát již s dětmi, pro další rašelinu a taky speciální hnojivo. A hlavně borůvku

Cestou jsme se ještě stavěli ve Vraňanech – kde – světe, div se – prodávali další borůvku. Už velkou! Tu jsme museli taky mít.

A zase málo rašeliny…

Samozřejmě nám tím pádem nestačila rašelina, tudíž jsme koupili ještě deset pytlů a málem museli zanechat v krámě kromě výplaty i kočárek a dvě děti. 

A jízda pokračuje

Vykopání dalších děr, rašelina, hnojení…  Vše ostatní musí počkat! Teď máme čtyři borůvky (keře jako krávy s potenciálem dále růst. Každý keř v obřím rašelinovém záhonu). A Hausmann už kouká, který kus zahrady padne za oběť páté borůvce.

Skoro si říkám, jestli to není nějaká psychická porucha. S pořizováním dětí to měl totiž dost podobně. Snad se tedy cestou z výletu neobjeví nějaké to čtvrté

You may also like...

Hawthorn Berry Erectile Dysfunction|Oprah Winfrey New Diet Pills|Pckt One Plus Cbd Oil