10 tipů kam v létě v Praze a okolí vyrazit s dětmi

Aby letní Praha nebyla pro celou rodinu za trest, je třeba se pečlivě připravit, kam člověk s dětmi vyrazí. Proto přinášíme pár tipů, co v Praze s dětmi v létě dělat, aby si všichni užili trochu pravé prázdninové atmosféry, nikdo se nezbláznil a peněženka příliš netrpěla. Protože herny pod střechou jsou fajn, ale hrabat se v počuraných míčkách dýl jak jedno odpoledne nemusí být to pravé prázdninové!

K článku si prohlédněte také mapku, kde jednotlivá místa naleznete!

#1 Letiště Letňany

Letadlo

Letadlo

Skoro až k letišti pohodlně dojedete metrem (C, Letňany). Za krásného počasí si můžete vychutnat pohled na odlétající a přistávající letadla z vyhlídky s občerstvením. Procházkou podél letiště se dá dostat až k areálu Staré Aerovky – zde se za jednou opuštěnou a za jednou obsazenou vrátnicí na konci ne úplně dobře značené cesty nachází zdarma přístupná expozice letadel. A také dětské hřiště – prolézačka ve tvaru letadla. A když budete mít štěstí, třeba narazíte i na sysla…

#2 Ďáblický háj

Jak z názvu našeho blogu vyplývá, propagujeme Ďáblický háj. Jak jsme již psali, můžete zde navštívit dětská hřiště, v červnu zajít na třešně, v srpnu na ostružiny, v mezičase hledat houby nebo na vyhrazeném místě grilovat. V Ďáblickém háji je dokonce potůček jako dělaný pro stavění přehrad a jiných vodních děl.

#3 Dopravní hřiště Prosek

Autíčko k zapůjčení na dopravním hřišti

Autíčko k zapůjčení na dopravním hřišti

Na Prosek zajeďte s malými motoristy. Za pár kaček jsou zde k zapůjčení dokonce elektrická vozítka, nebo i odrážedla a motorky. Nezapomeňte se podívat na stránky areálu, zda mají otevřeno (dle počasí) a přibalit povinnou přilbu! Odměnou budou unavené děti a kávička z bufetu. Wifi zde nemají, protože s dětmi máte čas trávit aktivně, a ne si číst vaše oblíbené blogy! Tak!

#4 Koupání Malvíny

Mušličky jako od moře...

Mušličky jako od moře…

Tohle luxusní koupání není přímo v Praze, ale dá se sem dojet pohodlně vlakem (do Lázní Toušeň nebo Čelákovic) nebo za pár minut autem. Mušličky, písečné plážičky, oblázky a průzračná voda – to vše naleznete blízko Lázní Toušeň, pár kilometrů za Prahou. Jen pozor na rybáře a na velký zájem – vyrazte raději ve všední den!

#5 Ovoce

Ostružiny - Praha Letňany

Ostružiny – Praha Letňany

Nezapomeňte, že léto je čas, kdy dozrávají sladké plody přímo pod vašimi okny. Nečekejte, až je otrhá prodavač z večerky a prodá je za nekřesťanské peníze – vyrazte s dětmi na ovoce sami. Netruchlete, že podmínky u babičky na chalupě byly lepší! I ve městě se dají zažít ovocné radovánky – ve Frankfurtu nad Mohanem je podél řeky doslova ostružinový ráj. Stejný najdete i na severu Prahy. A další plody? Mrkněte na stránku na-ovoce.cz! Naleznete zde naleziště malin, hrušek, jablek, ale i bylinek!

#6 Do centra a na Vltavu

V Praze je řeka, nezapomeňte! Zahrajte si tak trochu na turisty a vyplujte s dětmi na plavbu lodí. Na slevových portálech se pravidelně vyskytují nabídky na hodinovou plavbu lodí, takže nemusíte pobíhat po turistických kancelářích v centru a bát se, kde vás oberou. Jen pozor, co děti do vody hodí. Ne každý kapitán vám vaše oblíbené autíčko z řeky vyloví…

#7 Dětská hřiště s vodou

Vodní hrátky v Kobylisích

Vodní hrátky v Kobylisích

Jsou stránky, které se specializují na dětská hřiště – mrkněte třeba na bzunda.cz. Protože je léto, dejte si trochu práce a najděte si ta, kde se vyskytují vodní atrakce. Dnes jsou hřiště opravdu krásná a můžete si užít hodně muziky za málo (resp. žádné) peníze. Za nás doporučujeme (a nejsme sami) Malešický park, hřiště Pod kapličkou, hřiště U českých loděnic a hřiště u Kobyliské střelnice.

#8 Myčka tramvají

Myčka tramvají - atrakce pro kluky

Myčka tramvají – atrakce pro kluky

Pro velké i malé kluky je zajímavá myčka tramvají v Kobylisích. Kouká se na ni přes plot a nejvíc myje po špičce. Přesný jízdní řád vám nikdo nedá, ale když zahulákáte na paní (pána), co myčku obsluhuje, přes plot, určitě vám prozradí, kdy pojede další tramvaj! Při čekání můžete do Penny přes ulici zajít na zmrzku. Nebude sice domácí, ale účel splní. Stavte se tu cestou z Ďáblického háje.

#9 Na vláček

Vláček

Vláček

U pražského Mánesa na Slovanském ostrově je momentálně postavený mini (opravdu mini) vláček. Za desetikorunu se tu děti mohou svést ve vláčku taženém 300 kilo těžkou lokomotivu závratnou rychlostí 3 km/h. Maximální rychlost elektrického vláčku může být až 60 km/h, ale nebojte; na maličkém okruhu se opravdu jezdí rychlostí chůze! Doporučuji spojit s návštěvou centra a výše zmíněnou projížďkou na lodi. U vláčku prodávají kávu pro všechny zmožené rodiče.

#10 Na nesmradlavou rybičku – Kalendova Chabrybárna

Ne v lednici, ne v mrazáku, ale v kádích!

Ne v lednici, ne v mrazáku, ale v kádích!

Pro všechny, co mají trauma z filé ze školní jídelny nebo zlost, že si Němci vydržkovali větší podíl mase ve filé hlásím: Kupte si rybu přímo od zdroje. Nemusíte ji ani připravovat. V Kalendově Chabrybárně v Dolních Chabrech vám čerstvou rybku vyudí, připraví a naservírují. Neváhejte, až tohle bistro dostane michelinkskou hvězdičku, tak tu frontu s dětmi už nevystojíte!

A pro nepozorné ještě jednou mapka. Pokud byste nějaký bod nemohli najít, tak se mi ozvěte.

You may also like...

3 Responses

  1. Perfektní a užitečný článek! Díky, díky, díky. K vodním hřištím ještě doporučuji areál Gutovka.

  2. Martino, díky za tipy. Je skvělý vidět zas pohled z jiné strany Prahy 🙂 Iva

  3. Kája says:

    Na Letňany jsem si jela místo letadel užít koncert Guns and roses.
    Od Ďáblického háje jsme se teď odstěhovali (odvážné tvrzení, bývala jsem tam hen na víkendy), ale prochozený ho mám dobře. Možná spíš proběhaný.
    Ach jo, kolem myčky tramvají několikrát nevědomky šla

Leave a Reply

Your email address will not be published.