Co péct s dětmi na ohni? Indiánské rohlíky!

Indiánské rohlíky děti milují. Tu atmosféru táboráku, jídla, které si samy připravily, a letní pohody nemůže žádná kuchyň nikdy nahradit! Navíc je zde prostor pro učení zacházení s nožem. Udělejte si v létě čas na společnou večeři u táboráku a nebudete litovat.

Pečení indiánských rohlíků s dětmi
Pečení indiánských rohlíků s dětmi

Recept na indiánské rohlíky zvládne každý

Hlavní ingredience jsou mouka, voda, olej, droždí a špetka soli. Ze surovin vypracujeme těsto, které se nelepí (nesmí jít o řídkou kaši, těsto musí jít tvarovat). Ano, můžete připravit tradičně kvásek, použít svoje oblíbené těsto na rohlíky, ale my opravdu jen smícháme tyto suroviny a kvásek neděláme 🙂

Těsto a klacky na indiánské rohlíky
Těsto a klacky na indiánské rohlíky

Příprava klacků na indiánské rohlíky je další velká zábava!

Potom necháme těsto odpočívat a najdeme si tlustší klacky na opékání. Z vrchní strany seřízneme kůru (klacek ale nemusíme tvarovat do špičky).

Namotávání těsta na klacek
Namotávání těsta na klacek

Když máme klacky a těsto je vykynuté, připravíme z něj dlouhé “hady”, které namotáváme okolo seříznuté vrchní části klacku.

Těsto namotané na klacek
Těsto namotané na klacek

Na ohni pečeme do zlatova. Rohlík musí jít sundat, nesmí se lepit na klacek. A pozor na popáleniny! Horké rohlíky vypadají tak lákavě!

Pečení indiánského rohlíku na ohni.
Pečení indiánského rohlíku na ohni.

Máte lepší recept na jídlo, které se dá s dětmi uvařit na ohni? Potíráte rohlíky vajíčkem? Přidáváte koření? Podělte se o své zkušenosti u nás na Facebooku blogu nebo ve skupině o pokusech a jiných zábavách s dětmi!

You may also like...

Progene Test Study Reviews|Roxylean Diet Pills Reviews|Girl Scout Cookie Oil 80 Thc