Kam s dětmi na výlet? Na rozhlednu Štěpánka v Jizerských horách!

Na vrchu Hvězda v Jizerských horách stojí krásná novogotická rozhledna Štěpánka. Na výlet se na ni můžete vydat s malými i většími dětmi. Odměnou vám bude krásný výhled, malé dětské hřiště i dobrý pocit z pěkného výstupu.

Štěpánka - rozhledna na vrchu Hvězda

Štěpánka – rozhledna na vrchu Hvězda

Výlet můžete absolvovat i s kočárkem, nicméně posledních dvě stě metrů není pro jízdu s kočárkem ideální. Buď tedy necháte kočár pod závěrečným výstupem, nebo si dáte do těla a kočár vytlačíte. V zimě o tom ale silně pochybuji…

Výlet můžete odstartovat z několika bodů. Nejbližší placené parkoviště se nachází dokonce pouhých 300 metrů pod rozhlednou – u Restaurace Hvězda. Zde vaří a můžete si zda dát pivo nebo i oběd. Občerstvení nabízí i o sto padesát metrů vzdálená Turnovská chata.

Cíl výletu - kopec s rzhlednou...

Cíl výletu – kopec s rozhlednou…

Pokud jste přeci jenom trochu akčnější a nechcete si vozit zadky až nahoru, zaparkovat se dá v Příchovicích. Sem jede i autobus. Dojít sem ale můžete po turistických trasách z Kořenova, ze železniční stanice Harrachov nebo až z Polska.

Rozhledna je opravená

Rozhledna je opravená

Štěpánka je nejstarší rozhledna v Jizerkách. Její stavba začala již roku 1847! Trvalo však až do roku 1892 než ji dokončili. Z rozhledny je krásný výhled mimo jiné i na Krkonoše.

Nahoru vedou točité schody

Nahoru vedou točité schody

Výhled z rozhledny

Výhled z rozhledny

Výhled z rozhledny

Výhled z rozhledny

Ve stánku si zde můžete zakoupit drobné suvenýry nebo občerstvení. Sednout si můžete na netradiční kamennou lavici u kamenného stolu.

Oběd si dejte u kamenného stolu...

Oběd si dejte u kamenného stolu…

...nebo si zajděte do hospody!

…nebo si zajděte do hospody!

A v zimě si vezměte boby, abyste nemuseli jít dolů pěšky!

Cesta ze Štěpánky...

Cesta ze Štěpánky…

A až se vrátíte, přidejte se do naší skupiny o výletech nebo přímo k našemu blogu! Najdete tam další tipy na výlety. Zaznamenáváme je taky do mapky:

You may also like...

1 Response

  1. Eva says:

    Štěpánka je nádherná v každém ročním období. V zimě místo kočáru lze použít saně 🙂
    Jinak Kořenov nabízí spoustu dalších možností pro děti – slavnosti na Zubačce, různé slavnosti v Příchovicích U Čápa, Annenské trhy na Jizerce… je toho spousta 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.