Kam s dětmi v Jizerkách na lyže? Severák nabízí pás i pomalé vleky!

Letos jsme s našimi dětmi – začátečníky vyzkoušeli lyžařský areál Severák v Jizerských horách, neboť jsme se ubytovali v penzionu Heidy malý kousek od uvedeného střediska.

Na celou obrazovku

Severák

Čím Severák disponuje?

Pro úplně nejmenší je k dispozici pojízdný pás. Platí se jednorázový vstup. Dítě musí na pás s doprovodem, nicméně pás není určen jen pro lyžařské školy. Mohou na něj s dětmi i rodiče. Pro začátečníky je tu k dispozici i několik pomalejších pom s ochotnou obsluhou.

Severák - dětský pás
Severák – dětský pás

Pro trochu odvážnější lyžaře jsou zde rychlejší pomy – takovéty, co vás vyhodí půl metru do vzduchu; silnější vyhrává. Chybí jen ožralý vlekař, který vás přetáhne hůlkou, pokud prohrajete, a svalíte se do stopy. Úroveň služeb přeci jen lehce stoupla.

Severák - borůvkový koláč
Severák – borůvkový koláč

V bufetu pod sjezdovkou prodávají kromě klasických hranolek i polévku, ale také borůvkové koláče. Restauraci, ani dětskou hernu s hlídáním jsme nevyzkoušeli, ale taktéž je zde naleznete.

Severák - dětská herna
Severák – dětská herna

Veřejně přístupné toalety jsou už dnes také standardem.

Půlčovny i lyžařské školy jsou tu hned dvě. Pozor! Školy bývají plně obsazené! Rezervujte si hodinu telefonicky předem.

Severák
Severák

V areálu nám chybělo vétší množství věšáků k odložení různých nezbytností, co se s dětmi zákonitě tahá. Počítejte také s tím, že areál je velmi oblíben; během sezóny je zde opravdu hodně lidí. Vyplatilo se nám chodit hned na otvíračku, užít si hodinu na bodovou jízdenku, a potom vyrazit na běžky nebo na boby.

Máte také tip na pěkný lyžařský areál pro děti?

Podělte se u nás na Facebooku, ve skupině o výletech, nebo přímo ve veřejné mapce se zajímavými místy pro děti:

Na celou obrazovku

You may also like...