Kam s dětmi v Praze za dinosaury? Do Chlupáčova muzea historie Země!

Pro všechny milovníky dinosaurů, malé i velké, ze školy nebo z domácího vzdělávání doporučujeme muzeum přímo na Přírodovědecké fakultě UK na Albertově – Chlupáčovo muzeum historie Země.

See full screen

Replika kostry dinosaura
Replika kostry dinosaura

Muzeum je poměrně malé, tak akorát k udržení pozornosti mladších návštěvníků. Místnosti dominuje replika kostry dinosaura.

Dale zde uvidíte zkameněliny, modely a obrázky pravěkých zvířat. Dozvíte se také, v jaké oblasti byly fosilie nalezeny.

Sbírky fosílií v Chlupáčově muzeu historie Země

Zvenku budovy není muzeum jasně označeno; už hledání muzea můžete vzít jako bojovku. Nebo se zeptejte na vrátnici. Vstupné se platí až přímo v místnosti trochu skryté v bludišti chodeb. Měli jsme cestou strach, abychom se omylem nedostavili na nějakou výživnou zkoušku, ale nakonec nás nikdo ze jmenného seznamu prvoků z období před 65 miliiny let nevyzkoušel. Uff, uff.

Ukazatel do muzea
Ukazatel do muzea

Nenechte se tedy odradit omezenou otevírací dobou (pro aktuální raději mrkněte na web, nebo na UK pošlete telegram holuba s dotazem), přístupem skrz bludiště chodeb, ani tím, že vaše oblíbená mamablogerka o kostře dinosaura na UK nepsala, a kostra ani nemá profil na Instáči; pro skutečné vzdělání od skutečných odborníků musíte něco vytrpět.

Zkameněliny. V dalším kroku budete muset s dětmi vyrazit na kopání trilobitů…

Znáte podobné skryté mezejní poklady? Podělte se o ně u nás na blogu, ve skupině o výletech, nebo je připíchněte na naši mapku:

See full screen

You may also like...