Kde trénovat dětskou obratnost – lanové hřiště na Proseku – zdarma!

Často posloucháme, jak jsou dnešní děti neobratné, sportem nepolíbené, že už neběhají venku, a nelezou po stromech. Ale co můžeme udělat pro zlepšení jejich šikovnosti? Třeba je vzít na lanové hřiště.

Lanové hřiště na Proseku

Prosek - lanový tunel

Prosek – lanový tunel

See full screen

Jedno takové lanové veřejné hřiště je v Praze na Proseku. Jsem trochu zmlsaná, takže jsem si ho nejprve vůbec nevážila, ale když vidíte všechny ty děti, jak s nadšením překonávají lanové překážky a lezou po lanové dráze nebo skrz lanový tunel, pochopíte, jak se máme dobře, že máme přístup na taková hřiště.

I pro starší děti

Lanové dráhy nejsou úplně pro nejmenší děti; jasně, mohou se pověsit na lano nebo za ruku přejít lanový žebřík. Nicméně to pravé potěšení z atrakce mají děti odhadem 4+ (samozřejmě, kdo má místo dítěte malého šimpanze, může vypustit na dráhu i menší dítko).

Lanová prolézačka

Lanová prolézačka

Malé dětské hřiště pro nejmenší

Vedle lanového centra je malé oplocené dětské hřiště pro ty nejmenší. Ti, co se rozmnožili víckrát, se tedy nemusí obávat, že by část famílie trpěla nudou. Prcci se zabaví na písku a na klouzačce, děti a puberťáci na lanech. No a maminka se pak zabaví, až poveze tatínka, který přecenil své síly na lanech, na chirurgii.

Lanový žebřík

Lanový žebřík

Park Přátelství

Hned vedle je Park Přátelství plný (umělých) vodních korýtek a jezírek. Park by byl moc pěkný, kdyby kvalita vody byla asi tak o deset úrovní výš. Takže žádné vodní hrátky – ale třeba bude líp. Našim dětem se tam líbilo, i když jsem jim zakázala skočit do potůčku…

Park přátelství

Park přátelství

A kde trénujete své děti vy, aby z nich nevyrostly půltunové koule, co se neprovalí dveřmi? Pokud máte nějaký tip, přidejte ho do naší veřejné mapky nebo ho sdílejte ve skupině na Facebooku. Každopádně sledujte náš blog!

See full screen

You may also like...